13.8 C
Warka
wtorek, 30 maja, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na Długiej1 milion widzów! Jack Strong w Warce

  1 milion widzów! Jack Strong w Warce

  Kto mógłby przypuszczać, że hit kinowy ostatniego miesiąca w Polsce stanie się tak aktualny na tle wydarzeń za wschodnią granicą. Podtytuł filmu „Szpieg, który pokonał Imperium” jest niezwykle wymowny w obliczu imperialistycznych zapędów Rosji…

  Ponad milion widzów w ciągu miesiąca! „Jack Strong” już w czwartek w Warce.

  6 marca – Sala OSP – godz. 18:30 – bilety 12zł (jak kupić bilet czytaj poniżej).

  Zobacz reportaż z premiery filmu TU

   

  Rzucił wyzwanie Imperium. Zmienił losy świata. Zapłacił za to najwyższą cenę. Jack Strong – szpieg, który ryzykował wszystko, co kochał. Władysław Pasikowski sięga po ukrywaną przez lata, prawdziwą historię największego szpiega naszych czasów.

  Pułkownik Ryszard Kukliński ma dostęp do najtajniejszych akt Układu Warszawskiego. Kiedy dowiaduje się o poufnych planach, które mogą doprowadzić do wybuchu III wojny światowej, postanawia działać. Podejmuje współpracę z CIA. Funkcjonując w samym środku systemu sowieckiego jest skazany na samotną walkę, o której nie może powiedzieć nawet własnej żonie. Jak długo będzie mógł działać za plecami KGB? Przekazując Amerykanom tajne dokumenty wie, że ryzykuje życiem. Nie tylko swoim, ale także swoich synów i żony. Kiedy w walce o wolność zaryzykuje wszystko, wszystko może stracić. 

  Scenariusz filmu powstał przy współpracy z agentami CIA, a film nakręcono w trzech językach – polskim, angielskim i rosyjskim. W roli pułkownika Kuklińskiego zobaczymy Marcina Dorocińskiego (Róża, Obława, Drogówka), w postać Davida Fordena – oficera CIA, z którym Strong nawiązuje współpracę, wcielił się Patrick Wilson (Watchman. Strażnicy, Anioły w Ameryce, Prometeusz), żonę pułkownika zagrała Maja Ostaszewska (Katyń, Uwikłanie), jego synów Józef Pawłowski i Piotr Nerlewski, a agentkę CIA Dagmara Domińczyk (Kinsey, Hrabia Monte Christo). W pozostałych rolach zobaczymy plejadę cenionych polskich i rosyjskich aktorów: Krzysztofa Pieczyńskiego, Mirosława Bakę, Ireneusza Czopa, Zbigniewa Zamachowskiego, Krzysztofa Globisza i Pawła Małaszyńskiego oraz Olega Maslennikova i Dimitriego Bilova. Zdjęcia zrealizowała Magdalena Górka (Paranormal Activity 3). Producentem filmu jest Scorpio Studio, koproducentami: Vue Movie Distribution, Orange Polska oraz TAURON Polska Energia. Film współfinansowany jest  przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Dystrybutorem filmu jest Vue Movie Distribution.

  Jack Strong. Szpieg, który pokonał Imperium.

  Reżyseria: Władysław Pasikowski
  Występują: Marcin Dorociński, Maja Ostaszewska, Patrick Wilson, Krzysztof Pieczyński, Mirosław Baka, Ireneusz Czop, Zbigniew Zamachowski, Krzysztof Globisz, Paweł Małaszyński, Dagmara Domińczyk, Oleg Maslenikov, Dimitri Bilov
  Gatunek: thriller szpiegowski

  jack strong main b1

   

  BILETY

  Bilety w cenie 12 zł można kupić na www.kinoorange.pl/kup_bilet.phpRezerwacji można dokonać pod nr tel. +22 357 85 00 (zarezerwowany bilet należy wykupić w OSP Warka w dniu seansu najpóźniej 30 min. przed pokazem – kasa czynna od 8:00). Promocja dla klientów sieci ORANGE – 2 bilety w cenie 1 (tylko 6.03, nie później niż 30 min. przed pokazem).

  Zobacz cały repertuar Kina Orange w Warce 6 marca.

   

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE