Więcej
  Strona głównaInstytucje"Pchła Szachrajka" z Wrociszewa

  „Pchła Szachrajka” z Wrociszewa

  Bardzo oryginalnym pomysłem wykazali się przedstawiciele Rady Rodziców z Publicznej Szkoły Podstawowej we Wrociszewie, którzy w „choinkowym” przedstawieniu osobiście wystąpili w roli aktorów.

  Oto bajka o niezwykłych rodzicach, którzy stając się aktorami postanowili podarować uczniom szkoły we Wrociszewie niezwykły prezent . Z okazji choinki szkolnej 12 lutego 2014 roku w Szkole Podstawowej we Wrociszewie odbyła się premiera przygotowanego przez  rodziców uczniów klasy trzeciej przedstawienia „Pchła Szachrajka”. Cała inscenizacja nawiązywała stylem do początku XX wieku. W rytmach charlestonów, foxtrotów i sentymentalnego Mieczysława Fogga widzowie śledzili psoty i gałgaństwa szalonej Pchełki-oszustki. W klimacie lat dwudziestych znakomicie odnalazły się mamy, które w perukach, piórach i perłach wyglądały jak wyjęte z przedwojennego żurnala. Utrzymana w szarościach scenografia kontrastowała z barwnymi boa aktorek. Salwy śmiechu wzbudzali tatusiowie, którzy w roli warszawskich elegantek i z wrodzonym wdziękiem, starali się dotrzymać kroku paniom. Ciekawym pomysłem okazało się zaangażowanie dzieci, które razem z rodzicami-aktorami wystąpiły w jednej ze scen. Zaprezentowały się jako grupa owadów, wykonujących szalony taniec na przyjęciu u Pchły. Szkolna scena musiała zatem pomieścić czterdziestu aktorów i udźwignąć ciężar tyluż talentów.

  Lekkość i spontaniczność prezentowana na scenie wymagała ogromnego zaangażowania i ciężkiej pracy rodziców, którzy bez wahania rzucili się w wir przygotowań. Próby trwały miesiąc a tuż przed premierą odbywały się codziennie aby dopracować każdy najmniejszy szczegół inscenizacji. Wszystkie głowy kipiały pomysłami, ujawniały się nowe talenty a wspaniała atmosfera towarzysząca spotkaniom, motywowała jeszcze bardziej.

  Było to już drugie przedstawienie przygotowane przez tę grupę rodziców-aktorów i pewnie jeszcze o nich usłyszymy…

  15 marca (sobota) o godz. 17:00 przedstawienie będą mogli obejrzeć mieszkańcy Warki gdyż „Pchła szachrajka” wystawiona zostanie na deskach „Teatru Remiza” czyli w sali wareckiej OSP. Zapraszamy. Wstęp wolny.

  Foto: S&R Sajnok

  PSP Wrociszew 01 PSP Wrociszew 02

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE