Więcej
  Strona głównaSportPierwsze Grand Prix Warki w Biegach na dystansie 6300 metrów

  Pierwsze Grand Prix Warki w Biegach na dystansie 6300 metrów

  23 marca odbyła się inauguracja Grand Prix Wareckiej Ligi Biegowej „Sprawdź Swoją Formę”. Był to pierwszy bieg z zaplanowanych 4 edycji. Trasa biegu wynosiła 6,3km pośród przepięknej scenerii lasów wareckich.

  Dzięki sprzyjającej pogodzie na starcie stanęło aż 55 zawodników, w tym 11 kobiet. Najlepszą zawodniczką okazała się najstarsza spośród pań Marta Mikołajczyk, która zajęła 17. miejsce w kategorii open z czasem 29min 33sek. W kategorii mężczyzn po bardzo zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajął  Marcin Bielski  z czasem 25min 02sek ustanawiając rekord trasy. Celem zawodów było propagowanie biegów i zdrowego stylu życia. Na każdego z uczestników po skończonym biegu czekało ognisko z kiełbaskami i pieczonymi ziemniakami, gorące i zimne napoje, lokalny produkt w postaci jabłek oraz świeżych soków przygotowanych z owoców pochodzących z pobliskich sadów.

  W ramach współpracy z klubem biegacza nauczyciele w-f z PSP 2 Warka zorganizowali uczniom klas 4-6 marszobieg terenowy na dystansie 6300m. Wystartowało 57 uczniów w kategorii chłopców zwyciężył Tomasz Deska, a w kategorii dziewcząt Kamila Woźniak.

  Organizatorzy pragną podziękować Nadleśnictwu Dobieszyn za udostępnienie terenu, i pomoc w przygotowaniu ogniska i otoczenia. Wolontariuszom za pomoc w organizacji zawodów. Sponsorom bez których trudno byłoby zrealizować świetną  zabawę  i wszystkim za uczestnictwo w zawodach i sportowy duch walki.

  Wyniki biegu oraz galeria zdjęć znajdują się na stronie  www.warkabiega.pl

  Następna edycja Ligi Biegowej planowana jest 15.06.2014 roku. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w biegach w kolejnej edycji.

  Materiał nadesłał: Marcin Banach ( KS START Pułaski Warka)
  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE