Lekcja życia w bibliotece

Lekcja życia w bibliotece

7 kwietnia Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Warce zaprosiła młodzież na swoistą „lekcję życia” – spektakl ukazujący szkodliwość używania środków odurzających. W rolę młodych narkomanów wcielili się aktorzy teatru „Maska” z Krakowa.

Do ośrodka odwykowego trafia narkomanka Gabrysia po nieudanej próbie samobójczej. Jest niezadowolona z pobytu w ośrodku. Ciągle żądając wypisania jej do domu, lekceważąco traktuje prowadzącego ją lekarza. Lekarz namawia dziewczynę do prowadzenia „wspomiennika”. Mama Gabrysi próbuje zabrać córkę do domu, jednak ulega sugestii medyka, że nie powinna tego robić. Gabrysia jest wściekła, że nie może opuścić ośrodka. W samotności zastanawia się jak doszło do tego, że znalazła się w takim miejscu i jakie konsekwencje dla niej miało zażycie narkotyku po raz pierwszy. Wafel , przyjaciel Gabrysi ćpa nadal. Jednak kończy się to dla niego źle. Na szczęście Gabi pomaga przyjacielowi i ląduje on na „detoxie”. Dziewczyna zmienia swój stosunek do rzeczywistości. Chce wyjść z uzależnienia oraz pomóc Waflowi, gdyż czuje się odpowiedzialna za jego stan.

Poprzez spektakl pokazaliśmy młodym ludziom, którzy dopiero odkrywają pokusy i zagrożenia współczesnego świata, nieuchronność ponoszenia odpowiedzialności za swoje czyny.

MGBP 01 MGBP 02 MGBP 03 MGBP 04 MGBP 05

Udostępnij:
← W hołdzie Czarnieckiemu! Zobacz "Bitwę pod Warką" →

Dodaj komentarz