Więcej

  Kino będzie znowu w Warce!

  Kino Orange już kilka razy gościło w naszym mieście. Jest ono zawsze wyczekiwane przez mieszkańców Warki ponieważ dzięki niemu możemy obejrzeć najnowsze filmowe hity nie wyjeżdżając daleko. Dzięki współpracy Kina Orange, Dworku na Długiej i wareckiej OSP znowu będziemy mogli uczestniczyć w tym wydarzeniu już 7 maja! W repertuarze tym razem znajdą się:

  Pokazy szkolne:

  • 8:30 – Karol, który został świętym
  • 10:00 – Karol, który został świętym
  • 11:30 – Noe: wybrany przez Boga (2D dubbing)

  Pokazy otwarte:

  • 14:30 – Kamienie na szaniec
  • 17:00 – Noe: wybrany przez Boga (2D dubbing)
  • 19:45 – Spider-Man 2 (3D dubbing)

   

  karolktoryzostalswietym

  „Karol, który został świętym”

  Animowany / familijny / biograficzny

  Cena biletu: 12 zł normalny, 10 zł grupowy,

  Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=Dm6w1qZDSYk

  Pierwszy film dla dzieci o Janie Pawle II, który w przystępnej i atrakcyjnej formule kina familijnego, łącząc animację, materiały archiwalne i kino aktorskie, opowiada o dzieciństwie i młodości Ojca Świętego – Papieża wszystkich dzieciaków.

  W rolach głównych: wybitny aktor Piotr Fronczewski jako przyjaciel Jana Pawła II z czasów młodości, Artur Żmijewski, który użycza głosu animowanej postaci Karola Wojtyły, bliźniacy Andrzej i Kamil Tkacz (Kamil debiutował niezwykłą rolą w wielokrotnie nagradzanym dramacie Macieja Pieprzycy „Chce się żyć”) oraz Katarzyna Glinka. Na ścieżce dźwiękowej filmu usłyszymy, między innymi, ulubione melodie Jana Pawła II oraz piosenki popularnej Arki Noego (w tym przebojowy „Święty uśmiechnięty (Taki duży, taki mały)”).

   

  KINÓWKI.pl

  „Noe: wybrany przez Boga” (2D dubbing)

  Dramat / biblijny

  Cena biletu: 12 zł normalny, 10 zł grupowy

  Zwiastun: http://www.youtube.com/watch?v=ex9vpsZTe6s

  Opis: Wielka historia. Wielkie filmowe widowisko… Epicka i spektakularna adaptacja jednej z najważniejszych historii opisanych w Biblii. Zrealizowana przez reżysera i wizjonera Darrena Aronofsky’ego – twórcy m.in. „Czarnego łabędzia”, „Zapaśnika”, „Requiem dla snu” czy „Pi”. W obsadzie filmu znaleźli się m.in. Russell Crowe, Jennifer Connelly, Anthony Hopkins i Emma Watson. Darren Aronofsky tworzy własną wizję biblijnej historii o Arce Noego. Świat to miejsce pozbawione nadziei, gdzie nie pada deszcz i nie wschodzi zboże. Rządzą nim samozwańczy przywódcy wraz ze swoimi barbarzyńskimi hordami. Jedyny dobry człowiek w tej okrutnej rzeczywistości to Noe (Russell Crowe). Doświadczony wojownik, mag oraz uzdrowiciel, pragnie tylko pokoju dla swoich dzieci i żony Naameh (Jennifer Connelly). Każdej nocy jednak nawiedza go sen o niekończącej się powodzi – destrukcji wszelkiego istnienia. Stopniowo zdaje sobie sprawę, że to wiadomość wysyłana mu przez samego Stwórcę, który postanowił oczyścić świat ze zła. Noe otrzymuje ostatnią szansę ocalenia życia na Ziemi…

   

  kamienienaszaniec

  „Kamienie na szaniec”

  Dramat / wojenny / ekranizacja

  Cena biletu: 12 zł normalny

  Zwiastun: http://youtu.be/_rQ4lk279a4 oraz singiel Dawida Podsiadło reklamujący film: http://www.youtube.com/watch?v=8w600YIpkoY

  Opis: Rudy. Zośka. Alek. Bohaterowie Szarych Szeregów. Opowieść o młodości, miłości i przyjaźni. O bohaterstwie, które ma wielką cenę i o walce, która stała się legendą. Byli młodzi, spragnieni życia. Nie było dla nich rzeczy niemożliwych. Pewnego dnia obudzili się w świecie, w którym nie było już miejsca na marzenia. Stanęli przed wyborem: pochylić pokornie głowy albo zaryzykować własne życie. Nie mieli doświadczenia ani broni, ale znaleźli w sobie odwagę i siłę, by sprzeciwić się hitlerowskiej machinie. Wierzyli w przyjaźń, wolność, w Polskę. Mieli ideały. Weszli na drogę, z której nie było odwrotu. Byli jak kamienie rzucane na szaniec…

  W rolach głównych utalentowani młodzi aktorzy, których nazwiska już wkrótce znać będzie cała Polska: Tomasz Ziętek, Marcel Sabat, Kamil Szeptycki. Obok nich uznane gwiazdy: Artur Żmijewski, Danuta Stenka, Andrzej Chyra, Krzysztof Globisz, Olgierd Łukaszewicz, Marian Dziędziel.

   

  KINÓWKI.pl

  „Niesamowity Spider-Man 2” (3D dubbing)

  Akcja / science-fiction

  Cena biletu: 15 zł normalny

  Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=L7e8zg5x06k

  Opis: Od zawsze było jasne, że najpoważniejszym problemem, jakiemu musiał stawić czoła Spider-Man był konflikt z samym sobą: zmagania między codziennością Petera Parkera i niezwykłymi obowiązkami Spider-Mana. Jednak w filmie Niesamowity Spider-Man 2, Peter Parker odkrywa, że najważniejsza z bitew jest jeszcze przed nim. Wspaniale jest być Spider-Manem (Andrew Garfield). Dla Petera Parkera nie ma niczego lepszego od kołysania się  między wieżowcami, bycia bohaterem i spędzania czasu z Gwen (Emma Stone). Jednak za bycie Spider-Manem trzeba zapłacić wysoką cenę: tylko on jest bowiem w stanie ochronić nowojorczyków przed złoczyńcami zagrażającymi miastu. Wraz z pojawieniem się Electro (Jamie Foxx), Peter musi stawić czoła przeciwnikowi dużo potężniejszemu niż on sam. Kiedy do miasta powraca jego stary przyjaciel, Harry Osborn (Dane DeHaan), Peter w końcu zdaje sobie sprawę, że wszyscy jego wrogowie mają ze sobą coś wspólnego: Oscorp.

  Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty Kina Orange!

   

   

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE