Więcej

  Boginie pokazały swą twarz

  Po zeszłorocznym sukcesie spektaklu “Clowni” Grupa Teatralna „Pretekst” działająca przy „Dworku na Długiej” pod kierownictwem Anny Łobody miała przed sobą nie lada wyzwanie. Jak po raz kolejny urzec publiczność i nie zawieść jej zaufania? Czy uda się powtórzyć sukces, a może nawet osiągnąć coś więcej? Iść przetartym szlakiem czy spróbować czegoś nowego? Smaku dodaje fakt, że w nowej sztuce występują same dziewczyny. Płci męskiej oczywiście nie brakuje – tworzyli scenografię, slajdy, oprawę muzyczną, multimedialną, a przede wszystkim zasilali publiczność. Nic dziwnego – w końcu nie codziennie jest szansa ujrzeć młode panie w roli… starożytnych bogiń.

  12 kwietnia w „Dworku na Długiej” odbyła się oficjalna premiera spektaklu pt. „Persefona”. Autorką sztuki jest Maria Schejbal.

  W spektaklu nie brakuje łez, ale i śmiechu, zabaw, tańca; tęsknoty i spełnionych snów. W swoje ekspresyjne role wczuwają się Karolina Durajczyk i Dagmara Cichowlas. Ich entuzjazm i uśmiech widać w każdym niemal epizodzie. Mistrzynią mimiki i posiadaczką szlachetnych rysów twarzy jest z pewnością Maria Nowociel. W tej sztuce młoda aktorka odnalazła swoje miejsce na scenie. Nie sposób odmówić pasji i zaangażowania uroczej Joannie Norberciak – dla wielu ludzi występ na scenie jest czynnikiem nad wyraz stresogennym, jednak ona grając sprawia wrażenie, że czuje się jak ryba w wodzie. Może pewnością siebie, wdziękiem i tajemniczym błyskiem w oku uda się jej w przyszłości podbić świat artystów i gwiazd teatru? Klaudia Sułkowska, Katarzyna Pietrzak i Aleksandra Marczak dostarczają sztuce powiewu świeżości – bez nich ten spektakl nie byłby tym, czym jest. Radosną młodość można zauważyć także w Anicie Śliszewicz.

  Podziwu godnym jest fakt, że młodzi ludzie potrafią znaleźć dla siebie tak wciągające i odważne zajęcie, dać cząstkę siebie publiczności, przezwyciężyć nieśmiałość i realizować marzenia.

  Przedstawienie warto obejrzeć, a zachwyt przyjdzie sam, zwłaszcza jeśli jesteś chłopakiem. W przypadku dziewczyn, może dodatkowo pojawić się nutka zazdrości. Ale przecież świat stoi otworem, a i grupa jest otwarta dla tych, którzy szukają ciekawego sposobu na przeżycie młodości.

  Za trud i wysiłek włożony w edukowanie młodych aktorów, a także zdolność wzbudzania sympatii w sercach publiczności, podziękowania należą się Annie Łobodzie. Z nadzieją, że kolejna sztuka będzie przyciągać jeszcze szersze grono odbiorców i samych występujących.

  O terminach kolejnych spotkań z greckimi boginiami można będzie dowiedzieć się ze strony www.kulturalna.warka.pl. Zachęcam do jej śledzenia i do… sprawdzenia na żywo jak wygląda „Persefona.

  Tekst – Paulina Magdalena Korpalska

  Zobacz galerię zdjęć TU!

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE