-1.7 C
Warka
piątek, 27 stycznia, 2023
Więcej
  Strona głównaKulturaWyborczy hit z "grójeckiego"

  Wyborczy hit z „grójeckiego”

  Ta piosenka podbija internet. Jest pierwszy 'hit’ wyborczy” – tak o piosence kandydata do Parlamentu Europejskiego, wojewody mazowieckiego Jacka Kozłowskiego pisze Gazeta Wyborcza. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego dla lokalnego portalu gdyby nie fakt iż autorem tego utworu jest Radny Powiatu Grójeckiego i właściciel Radia Mazowsze 106,4FM – Witold Wójcik. Kilka dni temu fragmenty jego utwóru usłyszeć można było w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych – w programie TVN24 „Szkło Kontaktowe” oraz w „Wiadomościach” TVP1.

  – Piosenkę nagrałem z sympatii dla pana wojewody. Osobiście się nie znamy, ale znam jego koleje losu. Jestem samorządowcem od siedmiu lat, wiem, ile robi dla województwa – mówi „Wyborczej” Witold Wójcik. Irytuje się: – To nie jest piosenka discopolowa, ktoś, kto tak napisał, chyba nie zna definicji disco polo. To jest piosenka wyborcza – ma mieć prostą melodię trafiającą w ucho, to musi być coś, co po jednym usłyszeniu da się zaśpiewać.” – wyczytać można w Gazecie Wyborczej.

  Muzyka jest wielką pasją Witolda Wójcika i niejednokrotnie miał on już okazję prezentować swoje utwory podczas różnorodnych lokalnych uroczystości i imprez. Zazwyczaj są to jednak utwory innego rodzaju, bardziej refleksyjne, przy akompaniamencie gitary ale, jak sam twierdzi,  „piosenka wyborcza” to zupełnie inna bajka…

  [youtube id=”PQRpn18g_3I” width=”100%” height=”500px”]

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE