Więcej

  To nie byle Pretekst!

  O tym, że czas pędzi nieubłaganie zapewne wielu z nas nie raz się przekonało. W tym przypadku jednak ostatni rok nie tylko upłynął szybko ale po prostu błysnął i dziś ponownie mamy za sobą II już Mazowiecki Festiwal Teatrów Szkolnych im. Wojciecha Siemiona w Grójcu.

  Zachęcone ubiegłorocznym sukcesem, pełne pasji aktorki PRETEKSTU, działającego w „Dworku na Długiej” zdecydowały, że i w tym roku staną do walki o teatralne podium. I… oczywiście odniosły sukces! Dziewczęta co prawda nie zdobyły głównej nagrody Grand Prix, którą wywalczyła grupa z Piaseczna ale znalazły się tuż za nimi, zdobywając w kategorii „teatrów młodzieżowych” razem z grupą z Radomia równorzędne wyróżnienie.

  Podopieczne Anny Łobody zaprezentowały sztukę „Persefona” autorstwa Marii Schejbal. Dziewczyny wcieliły się w greckie boginie, a widzowie mogli prześledzić ich losy, przeżywać razem z nimi ich smutki, radości i tęsknoty, a także przekonać się jak radzą sobie z przeciwnościami losu. Po raz kolejny ważnym elementem sztuki PRETEKSTU są multimedia, co z pewnością nadaje widowisku współczesnego charakteru.

  Tegoroczne zmagania teatralne były bardzo trudne ponieważ do udziału w konkursie zgłosiło się dwa razy więcej uczestników niż ostatnio, a poziom ich prezentacji był bardzo wysoki.

  Spektakl „Persefona” będzie można jeszcze obejrzeć w „Dworku na Długiej” 13 czerwca na co już dziś serdecznie zapraszamy.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE