Strona głównaSportBieganiePołowa maratonu za nimi

Połowa maratonu za nimi

Nie trzeba było czekać długo na kolejny występ wareckich biegaczy. Tym razem padło na II Półmaraton Radomskiego Czerwca ’76.

Warkę reprezentowało dwunastu biegaczy. Bardzo dobre rezultaty osiągnięte na Grand Prix Warki zaprocentowały na dystansie półmaratońskim. Najlepszym czasem wśród warczan, osiągniętym na niedzielnych zawodach może pochwalić się Dariusz Bobrowski. Połowę maratonu, czyli 21,097 km pokonał w 1:26:17 (średni czas pokonania 1km-4:05min/km) . Czas ten zagwarantował 3. miejsce w kategorii wiekowej M50. Natomiast w kategorii wiekowej M18 zwyciężył Dominik Niemirski . Czas 1:30:12 (4:16min/km) pozwolił na zdystansowanie rywali w swojej kategorii, aż o 5 minut. W klasyfikacji „Mega drużyna” KS START Pułaski Warka zajął 4. miejsce wśród 38 sklasyfikowanych drużyn. Bieg ukończyło 911 biegaczy. Zwyciężył Kenijczyk Kibet Mathew Kiptanui z czasem 1:06:25.

Rezultaty naszych biegaczy:

• Dariusz Bobrowski – 43. msc. (3miejsce w kategorii wiekowej M50)
    • Czesław Nocuń 1:51:48 – 549. msc.
    • Michał Kochanowski 1:55:54 – 636. msc.
    • Marcin Łukasiewicz 2:01:58 – 743. msc.
    • Agnieszka Stefaniak 2:23:39 – 897. msc.

Tegoroczna edycja Półmaratonu Radomskiego Czerwca ’76 zakończyła się optymistycznym finiszem dla lokalnych zawodników. Aż pięciu biegaczom zespołu KS START Pułaski Warka udało się zbliżyć do magicznej bariery czasowej – godziny i trzydziestu minut. Ten świetny rezultat potęguje dodatkowo aura, w której przyszło zawodnikom stanąć w szranki. Silny wiatr i opady deszczu znacznie utrudniały osiągnięcie dobrych wyników. Jednak biegaczom z Warki zapora z wiatru nie pokrzyżowała planów. Zrealizowali oni swój cel, który jest świetnym prognostykiem przed Mistrzostwami Polski Weteranów w Lekkoatletyce, w których reprezentanci Warki powalczą już za niespełna dwa tygodnie.

Autor: Marcin Banach (KS Start Pułaski Warka)