Orkiestra Amerykańskich Sił Powietrznych w Warce – wielki sukces dwóch orkiestr

Orkiestra Amerykańskich Sił Powietrznych w Warce – wielki sukces dwóch orkiestr

6 listopada 2012 r. w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce odbył się  koncert dwóch orkiestr. Pierwsza wystąpiła Miejska Orkiestra „Moderato”, której występ nagrodzony został gromkimi brawami, następnie scenę objęli w posiadanie żołnierze z Orkiestry Amerykańskich Sił Powietrznych stacjonujących w Europie, ta wspaniała orkiestra zaprezentowała ponad 600 osobowej widowni zebranej w hali CeSiR Warka nie tylko standard muzyki rozrywkowej ale też fragmenty oper i etiud. Koncert obu orkiestr trwał 3 godziny. Była to porządna dawka muzyki na najwyższym poziomie. Na szczególna uwagę zasługuje fakt wzajemnej wymiany batut dyrygenckich. Pan Artur Gębski (dyrygent Orkiestry Moderato) miał okazje dyrygować orkiestrą amerykańskich żołnierzy a dyrygent Dustin M. Doyle warecką orkiestrą. Gest ten został odebrany przez wszystkich wielkimi brawami, jak zresztą cały koncert. Warto jeszcze wspomnieć, że dyrygent Artur Gębski odebrał przyznany Miejskiej Orkiestrze „MODERATO” medal im. Glenna Millera, co jest wielkim wyróżnieniem i dowodem wysokiego poziomu muzycznego wareckiej orkiestry.

Koncert został zorganizowany wspólnie przez Dom Kultury „Dworek na Długiej”, Centrum Sportu i Rekreacji oraz Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Warce.

Całe wydarzenie odbyło się pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Warka oraz Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie.

Galeria na funpage-u na facebooku: http://www.facebook.com/DworekNaDlugiej lub stronie dworku.

Udostępnij:
← Bestie z południowych krain... Udane "Wareckie Recytacje" →

Dodaj komentarz