14.9 C
Warka
piątek, 31 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejDziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii

  Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii

  Duch to w powszechnym rozumieniu niematerialna istota, bezcielesna zjawa, zwłaszcza ludzka, bądź innymi słowy: widmo, upiór. Brzmi strasznie? Oczywiście, że tak ale nie ma nic wspólnego z DUCHem w Dworku.

  DUCH Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii prowadzony w Jednostce Kultury Dworek na Długiej w Warce to projekt edukacyjny skierowany do dzieci ze szkół podstawowych. Celem projektu DUCH jest  przekazywanie w sposób nowoczesny i ciekawy wiedzy z zakresu historii Polski i historii świata we wszystkich jej aspektach, a także przekazanie najmłodszemu pokoleniu podstaw wiedzy humanistycznej, kształtowanie postaw obywatelskich i rozwijanie patriotyzmu młodych ludzi jako obywateli Polski i Unii Europejskiej.

  Podczas pierwszego cyklu zajęć uczestnicy poznają odpowiedzi na pytania: jak bardzo zmieniało się codzienne życie ludzi w ciągu wieków? Jak żyli ludzie tysiąc, dwadzieścia i sto lat temu? Co jadali,  jak się leczyli, w co się ubierali? Jak radzili sobie z najprostszymi czynnościami życiowymi, takimi jak np. dbanie o higienę? Będzie to cykl, który zaskakuje i zadziwia. Opowieści, które równie często budzą zachwyt co niedowierzanie. Tematy cyklu wprowadzając uczniów w naukę o przeszłości, podpowiadają, jak szukać historii we własnym otoczeniu, zachęcają do zadawania pytań i do własnych poszukiwań historycznych.

  Uniwersytet dziecięcy rozpocznie się już 8 listopada 2014. Będzie to cykl 5 spotkań z historią, której nie sposób znaleźć w szkolnych podręcznikach. Zajęcia skierowane są dla dzieci ze szkół podstawowych (klasy 1 – 6). Koszt cyklu 5 spotkań to 50 zł. Zapisy trwają do 4 listopada osobiście w Dworku lub pod numerem telefonu 48 667 22 70.  Twoje dziecko również może zostać studentem!

  DUCH plakat

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE