Więcej
  Strona głównaSportBieganie13-sty, nie pechowy, ale rekordowy Bieg Pułaskiego

  13-sty, nie pechowy, ale rekordowy Bieg Pułaskiego

  Niedzielny poranek, bezchmurne niebo, tłum ludzi na wareckim rynku – tak, tak to XIII Bieg Pułaskiego. Największe sportowe wydarzenie tego roku na terenie gminy Warka rozpoczęło się od startów najmłodszych. Począwszy od grup przedszkolaków przez szkoły podstawowe, gimnazja i licea na starcie stanęło ponad 400 uczniów różnych placówek. Dystanse zostały odpowiednio dopasowane pod wiek startujących dzieci. Na każdego młodego biegacza czekała słodka paczka i medal ufundowany przez firmę Donimet. Niezwykle energetyczny i piękny muzycznie występ Miejskiej Orkiesty Moderato zakończył tę część imprezy.

  Lista startowa biegu głównego zapełniła się aż 394 nazwiskami amatorów biegania. XIII Bieg Pułaskiego przyciągnął biegaczy z całej Polski, a nawet zza granicy. Rozgrzewkę w rytmie bokwy poprowadziła Joanna Salwa Donimet Bokwa Best. Zwycięzcą biegu głównego został Jakub Nowak z ŁKSu Prefbet Śniadowo Łomża. Dystans 10km pokonał w czasie 30m49s. Najlepszą wśród kobiet z czasem 36m30s, okazała się reprezentantka LBK Rudwik, Vilisova Tatjana. Najszybszy z Warczan, Maciej Sitnik z czasem 38m58s uplasował się na 17 miejscu w klasyfikacji open. Najszybszą kobietą z Warki była Marta Mikołajczyk. Osiągnięty czas 45m53s pozwolił na zajęcie 67 miejsca wśród wszystkich startujących. Co warte podkreślenia do mety dobiegło aż 64 biegaczy z Warki. Pokazuje to skalę popularności biegania wśród wareckiej społeczności.

  KS START Pułaski Warka pragnie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji biegu – Urzędowi Miasta i Gminy w Warce, Starostwu Powiatowemu w Grójcu, wszystkim zawodnikom, sponsorom, wolontariuszom, służbom, kibicom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie, których nie sposób wymienić. Dzięki tak szerokiej pomocy udało się zorganizować imprezę, która jest sportową wizytówką Warki. XIII Bieg Pułaskiego pokazał, że sport jakim jest bieganie uczy walki z własnymi słabościami oraz daje wiele zdrowia i radości.

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zamieszczonej poniżej oraz filmu z XIII Biegu Pułaskiego, który dostępny będzie wkrótce na www.warkabiega.pl oraz na naszym fanpage’u WARKABIEGA.

  A już dzisiaj zapraszamy na ostatni bieg z cyklu I Grand Prix Warki, który odbędzie się 9 listopada. Dystans niezmiennie – 6,3km. Miejsce leśniczówka Warka. Udział bezpłatny.

  KS Start Pułaski Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE