12.8 C
Warka
piątek, 2 czerwca, 2023
Więcej
  Strona głównaSportBieganieKolejne sukcesy naszego lekarza rodzinnego na Letnich Igrzyskach Lekarskich

  Kolejne sukcesy naszego lekarza rodzinnego na Letnich Igrzyskach Lekarskich

  Miesiąc temu odbyły się już po raz dwunasty coroczne Letnie Igrzyska Lekarskie w Zakopanem.

  Doktor Andrzej Niemirski – lekarz rodzinny z Warki jako jedyny reprezentował gminę Warka i powiat grójecki na tych zawodach. Był też jednym z nielicznych zawodników z regionu radomskiego. Z każdych kolejnych Igrzysk nasz popularny lekarz przywozi coraz więcej medali. W tym roku był to czwarty występ w takich zawodach. Pan doktor wzbogacił swój sportowy dorobek o 4 medale ( w 2013 r. miał 2 medale brązowe, w 2012 r. – 1 medal brązowy).

  Na najdłuższym dystansie 5000 m wywalczył po raz pierwszy srebro. Na trzecim miejscu podium stanął za biegi na dystansie 1500 m i 400 m na stadionie oraz za wyczerpujący bieg cross country o długości ok. 4200 m po górach.

  Przypomnijmy, że w czerwcu br. w ramach Mistrzostw Polski Weteranów Lekkiej Atletyki rozgrywane były III Mistrzostwa Polski Lekarzy w Lekkiej Atletyce, na których nasz biegacz zdobył po 3 złote medale na dystansach 1500 m, 5000 m i 10000 m w jednej i drugiej klasyfikacji.

  W ostatnim czasie warecki lekkoatleta poczynił znaczne postępy, co napawa nadzieją na jeszcze lepsze wyniki w przyszłym roku.

  Materiał nadesłał: Doktor Andrzej Niemirski

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE