Dorota Miśkiewicz w GOK-u 23.11.2012

Kultura 17 listopada 2012
Dorota Miśkiewicz w GOK-u 23.11.2012
Jedna z najciekawszych, oryginalnych, wybitnie uzdolnionych wokalistek, a przy tym również skrzypaczka, kompozytorka i autorka tekstów: DOROTA MIŚKIEWICZ wystąpi na scenie GOKu z koncertem promującym jej najnowsza płytę „Ale”.

Serdecznie zapraszamy miłośników muzyki. Bilety na koncert w absolutnie okazyjnej cenie: 25zł!

Muzykę ma wdrukowaną w geny. Jej ojciec, Henryk Miśkiewicz to znany saksofonista jazzowy, jej brat Michał jest perkusistą u Tomasza Stańki. Dorota rozpoczęła swoją muzyczną drogę jako uczennica w klasie skrzypiec, ale bardzo szybko zrozumiała, że jedyny instrument, jakiego potrzebuje, to jej własne struny głosowe.

Ilość projektów, kolaboracji, sesji, koncertów, w jakie angażowała się przez lata swojej obecności na scenie jest niezliczona. Równie nieprzebrana jest ilość gatunków muzycznych, przez które podróżowała. Zakotwiczona w jazzie, wypływała jednak na szerokie wody eksperymentów – zarówno na te bardziej egzotyczne, jak i bliższe polskim brzegom. Współpracowała z Cesarią Evorą, Anną Maria Jopek, Nigelem Kennedym, Janem Ptaszynem Wróblewskim, legendą polskiego jazzu Włodzimierzem Nahornym. (źródło: oficjalna strona artystki, http://www.dorotamiskiewicz.com/)

Udostępnij:
← Superwulkan pod Warszawą, czy to możliwe? Niesamowite Dinozaury z Polski →

Dodaj komentarz