12.8 C
Warka
piątek, 2 czerwca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejUczyli się jak skutecznie OPOWIADAĆ...

  Uczyli się jak skutecznie OPOWIADAĆ…

  10 stycznia w „Dworku na Długiej” odbyło się szkolenie o tym jak ciekawie i w nowoczesny sposób opowiadać o działaniach lokalnych. Spotkanie przeznaczone było dla osób z organizacji i grup inicjatywnych, które realizowały, bądź nadal jeszcze realizują projekty społeczne w Programie „Działaj Lokalnie”. Poprowadził je Michał Helwak – Animator Społeczny, Prezes Fundacji Przasnyskiej, pasjonat teatru i filmu, absolwent Warszawskiej Szkoły Reklamy, wykorzystujący do aktywizowania i integrowania mieszkańców głównie projekty artystyczne.

   

  Corocznie Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce wspólnie z Ośrodkami „Działaj Lokalnie”, którym jest m.in. Stowarzyszenie W.A.R.K.A. organizuje konkurs pt. OPOWIEDZ, którego celem jest pokazanie jakie zmiany zaszły w lokalnych społecznościach dzięki zrealizowanym projektom „Działaj Lokalnie”. Tak jest również w tym roku, swoje prace w 4 kategoriach (Człowiek, Miejsce, Motyw i Filmowy produkt projektu), w 2 formatach (krótki film i reportaż multimedialny) można zgłaszać do lokalnej edycji konkursu, do Stowarzyszenia W.A.R.K.A. do 13 marca 2015 roku. Najlepsze prace następnie trafią do konkursu ogólnopolskiego, w którym, warto wspomnieć, prace zgłaszane przez ODL z Warki zdobywały już najwyższe laury. W poprzednim roku 2 miejsce zajęła praca zgłoszona przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Grójcu, wcześniej, w poprzednich konkursach wysokie miejsca zdobywały prace: Warsztatu Terapii Zajęciowej z Grójca, Stowarzyszenia BMW-WGR czy Stowarzyszenia KIS.

  Więcej o konkursie – kliknij tu!

  Mamy nadzieję, że udział w szkoleniu przedstawicieli aż 9 różnych projektów (Bończa, PTTK Warka, Stowarzyszenie ze Starej Warki, KS Start Pułaski, PG Warka, Stowarzyszenie Animator, PSP Zalesie, ZSP Jasieniec, DK Chynów) zaowocuje ciekawymi i dobrymi pracami w konkursie, tak aby mogły one… zawojować Warszawę.

  Info. Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

   

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE