-1.7 C
Warka
piątek, 27 stycznia, 2023
Więcej

  PRIMA… po primo

  Kilka dni temu zapowiedzieliśmy prezentację na łamach portalu warka24 Firm, które działając często globalnie nie zapominają o rozwoju lokalnym środowiska w którym istnieją. Pisząc „Firm” z wielkiej litery nie czynimy tego przypadkowo, wręcz przeciwnie – chociaż tym drobnym gestem chcemy zaznaczyć jak bardzo pożyteczne są takie przedsiębiorstwa, ich właściciele, prezesi czy dyrektorzy dla rozwoju lokalnego. Pomnażając zyski wspierają działalność społeczną. One pomagają innym, my jako konsumenci i uczestnicy gospodarki pamiętajmy również o nich.

  Prezentację Firm zaangażowanych lokalnie rozpoczynamy od Grupy Kapitałowej PRIMA SP. Z O.O., która w kończącej się właśnie edycji Programu „Działaj Lokalnie” jest jednym z czterech „Partnerów Strategicznych”. Więcej o Programie, dofinansowanych projektach i wszystkich Partnerach można dowiedzieć się klikając tutaj.

   

  04 - Biznesowy Partner Strategiczny - 02 - PRIMA zm

  Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Prima Sp. z o.o. jest dynamicznie rozwijającą się od 1991r. firmą z polskim kapitałem. Działalność spółki rozpoczęła się od eksportu owoców i warzyw. Sprawne zarządzanie, solidność oraz odpowiednie podejście do klienta okazało się gwarancją sukcesu. Umożliwił on po kilku latach poszerzenie oferty o kilka działów z branży usługowej oraz produkcyjnej.

  Obecnie Prima stanowi grupę kapitałową w której skład wchodzą spółki skupiające najróżniejsze obszary działalności: technologiczna – wprowadzająca nowe technologie w energetyce, laboratoryjno-badawcza, zajmująca się badaniem żywności i środowiska, exportowa jabłek, owoców i warzyw, logistyczna, spedycyjna i celna firm, diagnostyka, części zamienne i serwis samochodów osobowych i ciężarowych oraz medyczna.

  FUM – Fabryka Urządzeń Mechanicznych „Warka”

  Będąc właścicielem zakładu o 100 letniej tradycji grupa kapitałowa Prima uruchamia produkcję szerokiej gamy wyrobów. W chwili obecnej na terenie FUM znajduje się laboratorium chemiczne, zakład chemiczny, który wprowadza nowe technologie w dziedzinie chemii i fizyki oraz punkt recyklingu samochodów

  DAGAS – Energia – Ekologia – Efektywność – Ekonomia

  DAGAS jest wiodącą polską spółką w dziedzinie katalizatorów spalania oraz pirolitycznych procesów utylizacji odpadów. Jesteśmy liderem polskiego rynku w dziedzinie innowacyjnych technologii. Wypracowaliśmy  bardzo szerokie portfolio produktów i rozwiązań dostosowanych do różnorodnych wymagań i specyfiki konkretnych przemysłów.

  W ramach działalności badawczej DAGAS prowadzi prace badawczo-rozwojowe z zakresu przemysłu energetycznego, chemicznego i rafineryjnego, ochrony środowiska a także procesów spalania i pirolizy. Stawiamy na innowacyjność a nasze rozwiązania są wysoce ekonomiczne przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej dbałości o środowisko naturalne. W 2009 r. zdobyliśmy zloty medal w Brukseli za osiągnięcia w dziedzinie  Innowacji Technologicznych.

  PRIMA LOGISTICS – Kompleksowe usługi logistyczne

  Prima LOGISTICS posiada nowoczesne magazyny w Grójcu oraz Warce. Świadczy usługi w zakresie:

  • Transportu, spedycji międzynarodowej i krajowej
  • Konfekcjonowania
  • Magazynowania
  • Dystrybucji

  Laboratorium Badania Żywności i Środowiska

  Laboratorium Badania Żywności i Środowiska spełnia wymagania normy PN-EN ISO/IEC 17025:2005, potwierdzeniem czego jest Certyfikat Akredytacji Nr AB 1399, wydany przez Polskie Centrum Akredytacji.

  W swojej ofercie posiada specjalistyczne badania fizykochemiczne i mikrobiologiczne z zakresu badań artykułów spożywczych, surowców, suplementów, pasz oraz wody i ścieków, które wykonywane są w laboratorium lub – na zasadzie podwykonawstwa – w innych laboratoriach polskich i zagranicznych.

  PRIMA-MED – Niepubliczna Przychodnia Lekarzy Specjalistów

  Prima MED jest największym w regionie dostawcą usług medycznych. Gabinety wyposażone w nowoczesny sprzęt spełniają najwyższe standardy, a lekarze legitymują się wysokimi kwalifikacjami. Dodatkowym atutem przychodni jest dogodna lokalizacja w centrum Warki – na rynku.

  ASPRIM – Agencja Celna

  Agencja Celna „ASPRIM” specjalizuje się w obsłudze eksportowej towarów z sektora rolno-spożywczego, które są dofinansowywane przez Agencję Rynku Rolnego w ramach Wspólnej Polityki Rolnej

   

  Prezes zarządu: Włodzimierz Przybylski

  Kontakt:

  Przedsiębiorstwo Wielobranżowe PRIMA Sp. z o.o.

  ul. Gośniewska 46, 05-660 Warka

  woj. mazowieckie

  tel. (048) 667 28 87, 667 20 40

  faks (048) 667 21 00

  e-mail: info@prima-warka.pl

   

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE