-1.7 C
Warka
piątek, 27 stycznia, 2023
Więcej
  Strona głównaOrganizacjeBIOWET – globalna marka dbająca o rozwój lokalny

  BIOWET – globalna marka dbająca o rozwój lokalny

  Kilka dni temu rozpoczęliśmy na łamach portalu warka24 prezentację Firm, które działając często globalnie nie zapominają o rozwoju środowiska w którym istnieją i wspierają je poprzez Program „Działaj Lokalnie”. Corocznie – od 2006 roku, od kiedy realizowany jest Program na terenie powiatu grójeckiego angażuje on kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt Firm. Pamiętajmy – oni wspierają aktywność społeczną, my jako konsumenci doceniajmy to i wspierajmy rozwój takich podmiotów życia gospodarczego. W kończącej się już edycji „Działaj Lokalnie” m.in. dzięki zaangażowanym społecznie Firmom udało się wesprzeć aż 17 bardzo wartościowych lokalnie projektów (poznaj je – kliknij tutaj).

  Jako pierwszą Firmę wspierającą „Działaj Lokalnie” zaprezentowaliśmy Grupę Kapitałowa PRIMA Sp. z o.o. (kliknij tutaj). Dziś pora na kolejnego z czterech „Partnerów Strategicznych” Programu – BIOWET DRWALEW S.A.

  04 - Biznesowy Partner Strategiczny - 03 - Biowet - Drwalew ZM

  BIOWET DRWALEW S.A. to firma z długoletnią historią i ugruntowaną pozycją na rynku producentów leczniczych produktów weterynaryjnych w Polsce.

  Początki działalności  firmy sięgają 1929 roku jako Wytwórnia Surowic i Preparatów Ziołowych. Od 1994 roku firma funkcjonowała jako przedsiębiorstwo państwowe. W wyniku przekształceń własnościowych w 2001 roku głównym akcjonariuszem spółki zostały Grodziskie Zakłady Farmaceutyczne „Polfa” Sp. z o.o. Od 29 listopada 2010r. dominującym akcjonariuszem Spółki jest firma CENTAMUNE S.L.

  Firma specjalizuje się w produkcji chemioterapeutyków oraz biopreparatów. W ofercie posiada ponadto preparaty witaminowe, witaminowo-mineralne i mineralne. W produkcji preparatów wapniowych i maści zajmuje pierwsze miejsce w kraju.

  Większość produktów jest wytwarzana w warunkach spełniających wymogi GMP – Dobrej Praktyki Wytwarzania gwarantującej produkty wysokiej jakości zgodne z normami Unii Europejskiej oraz WHO (Światowej Organizacji Zdrowia). Od stycznia 2006 roku  firma posiada certyfikat GMP na produkcję form proszkowych (odnowiony w czerwcu 2009r.), od marca 2008r. – na produkcję maści i płynów niejałowych (odnowiony w maju 2011r.), a od marca 2011 również na produkty sterylne i biologiczne.

  Wybudowanie i oddanie do użytku nowoczesnego kompleksu magazynowego oraz nowej kotłowni gazowo-olejowej, modernizacja pomieszczeń produkcyjnych i kontroli jakości, zakup maszyn i urządzeń, wreszcie nabycie od GZF „Polfa” Sp. z o.o. prawa własności znaków towarowych i dokumentacji do wytwarzania 24 weterynaryjnych produktów leczniczych – to inwestycje, dzięki którym BIOWET DRWALEW S.A. w ostatnich latach rozwija działalność, jak najlepiej dostosowując ją do potrzeb lekarzy weterynarii, hodowców i właścicieli zwierząt, a także międzynarodowych standardów produkcji farmaceutyków.

  Posiadając odpowiednie zaplecze technologiczne, kontrolno-badawcze, oraz magazynowe firma świadczy dodatkowo usługi produkcyjne oraz dystrybucyjne na zlecenie odbiorców krajowych i zagranicznych.

   

  Drwalewskie Zakłady Przemysłu Bioweterynaryjnego Spółka Akcyjna

  Grójecka 6, 05-651 Drwalew

  Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny – Bogusław Monczak

  Centrala tel/fax 048 664 98 00
  Sekretariat tel/fax 048 664 99 38

  info@biowet-drwalew.pl
  www.biowet-drwalew.pl

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE