22.5 C
Warka
poniedziałek, 5 czerwca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejWielki sukces Teatrzyku nieDużego!

  Wielki sukces Teatrzyku nieDużego!

  Od kilku lat w Dworku na Długiej działa dziecięca grupa teatralna „Teatrzyk nieDuży” prowadzona przez Annę Owczarczyk. Poprzedni rok szkolny był dla grupy pasmem sukcesów, które zdobyli za spektakl „Dziób w dziób”. W roku szkolnym 2014/2015 zawiązała się nowa 12osobowa grupa – część małych aktorów znała już przygodę z „Teatrzykiem nieDużym” jednak dla niektórych osób był to debiut na teatralnej scenie. Od października pod okiem reżyserki Anny Owczarczyk dzieci pracowały nad nowym spektaklem pod tytułem „A niech to gęś kopnie” na podstawie scenariusza Marty Guśniowskiej. Chcąc dorównać sukcesom sprzed roku każdy sumiennie pracował nad nową rolą. Nowy spektakl jest przewrotną opowieścią o poszukiwaniu sensu w życiu. Tytułowa Gęś chce zakończyć swoje bezsensowne życie, dając się dobrowolnie pożreć Lisowi. Lis okazuje się jednak stworzeniem na wskroś asertywnym i na tyle wrażliwym, że nie tylko nie zjada Gęsi, ale z czasem zaprzyjaźnia się z nią. Wszystkie sytuacje związane z wędrówką głównych bohaterów i spotykanymi po drodze postaciami mówią o priorytetach życiowych wyborów oraz o przyjaźni. Zabawne dialogi sprawiają, że widownia chętnie reaguje śmiechem.

  8 maja przyszedł czas aby po raz pierwszy pokazać efekty tej pracy. Teatrzyk przedstawił nowy spektakl podczas VII Radomskich Prezentacji Teatralnych i Półfinałów Mazowieckiego Festiwalu Teatrów Amatorskich w Radomiu. Komisja konkursowa obradująca w składzie: Włodzimierz Mancewicz, Robert Stępniewski, Marcin Kępa docenili wysoki poziom przedstawienia, znakomitą grę aktorską oraz ciekawe rozwiązania reżyserskie i postanowili przyznać Teatrzykowi „nieDużemu” 1 nagrodę oraz nominację do Finału XV Mazowieckiego Festiwalu Teatrów Amatorskich w Konstancinie! Warto przypomnieć, że w zeszłym roku Teatrzyk „nieDUŻY” zajął II miejsce finale tego festiwalu. Bardzo cieszymy się z nowego sukcesu i gratulujemy reżyserce spektaklu Annie Owczarczyk oraz wszystkim małym aktorom:

  Kai Batte

  Julii Dąbrowskiej

  Mariannie Dąbrowskiej

  Kindze Kalwarczyk

  Zuzannie Luśniewskiej

  Rozalii Mirowskiej

  Mateuszowi Norberciakowi

  Martynie Osińskiej

  Oldze Szczepaniak

  Weronice Szczepaniak

  Wiktorii Szczepanik

  Paulinie Wrzesińskiej

  • Muzyka i teksty piosenek: Leszek Owczarczyk
  • Aranżacja oraz instrumentalizacja: Kuba Szydło
  • Scenografia: Sławomir Ragan

  P1160153

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE