12.8 C
Warka
piątek, 2 czerwca, 2023
Więcej

  Przywołaj Ducha historii…

  Duch to w powszechnym rozumieniu niematerialna istota, bezcielesna zjawa, zwłaszcza ludzka, bądź innymi słowy: widmo, upiór. Brzmi strasznie? Oczywiście, że tak ale nie ma nic wspólnego z DUCHem w Dworku.

  DUCH Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii prowadzony w Instytucji Kultury Dworek na Długiej w Warce to projekt edukacyjny skierowany do dzieci ze szkół podstawowych. Celem projektu DUCH jest  przekazywanie w sposób nowoczesny i ciekawy wiedzy z zakresu historii Polski i historii świata we wszystkich jej aspektach, a także przekazanie najmłodszemu pokoleniu podstaw wiedzy humanistycznej, kształtowanie postaw obywatelskich i rozwijanie patriotyzmu młodych ludzi jako obywateli Polski i Unii Europejskiej.

  Podczas roku szkolnego 2014/2015 dzieci uczestniczące w zajęciach poznały zwyczaje codziennego życia panujące w dawnych czasach. W nowym roku szkolnym również zapraszamy dzieci do udziału w zajęciach historycznych. W I semestrze odbędzie się wielka wycieczka przez wieki, podczas, której dzieci dowiedzą się jak i gdzie podróżowali nasi przodkowie. Natomiast w II semestrze przyjrzymy się naszej stolicy – Warszawie, o której dowiemy się wiele zaskakujących ciekawostek.

   

  Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii rozpocznie się już 27 października 2015. Będzie to 10 spotkań z historią, której nie sposób znaleźć w szkolnych podręcznikach. Zajęcia skierowane są dla dzieci ze szkół podstawowych (klasy 1 – 6). Koszt zajęć to 50 zł w I semestrze oraz 50 zł w II semestrze. Zapisy trwają do 15 października osobiście w Dworku lub pod numerem telefonu 48 667 22 70.  Twoje dziecko również może zostać studentem!

  DUCH - UNIWERSYTET - 2015-2016

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE