0.9 C
Warka
środa, 30 listopada, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejMagiczna podróż do Wenecji...

  Magiczna podróż do Wenecji…

  Warecka Akademia Wiedzy w Dworku na Długiej zaprasza swoich stałych i nowych słuchaczy na drugi w tym semestrze bezpłatny wykład w czwartek, 8 października o godz. 1730.

  Podczas tego spotkania odbędziemy niezwykłą, niezapomnianą podróż do… pewnego włoskiego (od 1866r.) miasta charakterystycznie położonego na 118 wyspach. Owo miasto na lagunie to oczywiście Wenecja. Wiadomo: ani przemysł rafineryjny, stoczniowy, ani znaczenie aglomeracji jako węzła komunikacyjnego, specjalnie nie będą nas interesowały. Zwiedzimy za to słynny plac i bazylikę św. Marka, pałac Dożów, kilka kościołów, muzeów

  i galerii sztuki. Kupimy może drobne pamiątki i popłyniemy gondolą po Canale Grande podziwiając piękne mosty i kamieniczki kąpiące się w wodach Adriatyku. Wspomnimy może Casanovę i Marco Polo?

  Przede wszystkim, poznamy jednak dzień codzienny Wenecjan i te zakątki miasta, gdzie nie często zaglądają turyści, a to dzięki temu, że naszą przewodniczką będzie osoba, która wiele lat mieszkała i studiowała w Wenecji, a teraz odwiedza ją każdego roku. Jest nią psycholożka i tancerka- Matylda Przepiórkowska. Spotkanie nosi tytuł: „Magiczna podróż do Wenecji”. Zapraszamy!

  Hanna Szczepanowska – koordynatorka Wareckiej Akademii Wiedzy w Dworku na Długiej

  Plakat WAW - Wenecja

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE