Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejPodróż na najpiękniejsze wyspy świata

  Podróż na najpiękniejsze wyspy świata

  Warecka Akademia Wiedzy w Dworku na Długiej zaprasza Państwa na drugie spotkanie z archeologiem, badaczem dawnych kultur – Maciejem Marciniakiem.

  W czwartek – 29 października o godz. 1730 wygłosi on dla nas wykład pod tytułem: „Polinezja – o życiu na najpiękniejszych wyspach świata”.

  Wyprawimy się więc na południowy Pacyfik i odwiedzimy wyspy Tonga, Samoa, Cooka, Markizy, Hawaje oraz słynną Wyspę Wielkanocną.

  Opowiadali nam już o nich: Ferdynand Magellan i James Cook. Obecnie są one obiektem podróżniczych marzeń wielu Polaków. Być przywitanym przez piękne, ciemnoskóre tancerki nakładające przybyszom wieńce z egzotycznych kwiatów…

  Polinezyjczycy znani są także ze swojej ogromnej wiedzy nawigacyjnej. Pływają na pięknych, szybkich, wiosłowo- żaglowych łodziach, które zaniosły ich ponoć nawet do Południowej Ameryki – o czym doniosła naukowcom pewna niedyskretna… kura. Godne podziwu są także niezwykłe rzeźby tego ludu, tajemnicze tatuaże, którymi pokrywają swoje ciała, muzyka, tańce. Fascynująca jest również kultura duchowa, wierzenia Polinezyjczyków- ubóstwianie wodzów i przenikającej cały świat energii (siły) – mana.

  Chcesz przeżyć piękną przygodę?

  Zapraszamy do Dworku na Długiej w czwartek o 1730 .

                                                     Hanna Szczepanowska – koordynatorka Wareckiej Akademii Wiedzy w Dworku na Długiej

  Plakat WAW - Polinezja

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE