Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejŚwiąteczny kiermasz z „sercem w tle”

  Świąteczny kiermasz z „sercem w tle”

  W niedzielę 16 grudnia w budynku OSP odbył się “Warecki Kiermasz Bożonarodzeniowy”. Kiermasz, zorganizowany przez Instytucję Kultury „Dworek na Długiej” i Lokalny Fundusz Stypendialny W.A.R.K.A. to wydarzenie w pełni charytatywne gdyż wszyscy prezentujący się na stoiskach zbierali środki na dalszą aktywność swoich organizacji, grup, instytucji. Uczestnicząc w kiermaszu można było zdobyć przepiękne ręcznie wykonane świąteczne ozdoby, pierniczki, zabawki, karty, itp. i jednocześnie wykazać się dobrym sercem pomagając innym. Można było wesprzeć m.in. Szkolne Koło Wolontariatu z gimnazjum w Warce aby jeszcze bardziej pomagało osobom potrzebującym, w tym dzieciom z Domu Dziecka w Kozienicach, Uniwersytet Trzeciego Wieku aby jeszcze bardziej rozwijał aktywność osób starszych, Lokalny Fundusz Stypendialny dzięki czemu w kolejnej edycji być może jedno lub więcej dzieci dodatkowo otrzyma comiesięczne stypendium rozwojowe. Uczestnicząc w kiermaszu można było wesprzeć dobre i pozytywne działania lokalne aż na 9 różnych stoiskach – oprócz trzech wspomnianych prezentowali się: Świetlica Opiekuńczo-Wychowawcza działająca przy CeSiR, Przedszkole Samorządowe w Warce, Stowarzyszenie ANIMATOR, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu TĘCZA, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Wsi i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Warce.

  Kiermasz to również występy świąteczne w wykonaniu bardzo różnych grup społecznych – od wareckich przedszkolaków, poprzez dzieci i młodzież – stypendystów LFS, wolontariuszy z wareckiego gimnazjum, uczniów ze szkoły w Konarach i dwóch Zespołów Szkół Ponadgimnazjalnych z Warki i Nowej Wsi, tancerzy z CeSiR, aż do seniorów z Klubu Złotego Wieku.

  W trakcie kiermaszu można było podziwiać 34 przepiękne szopki wykonane przez dzieci w ramach konkursu organizowanego przez „Dworek na Długiej”. Każdy uczestnik kiermaszu mógł dodatkowo zagłosować w konkursie publiczności wskazując trzy szopki, które podobają mu się najbardziej. Swoje głosy oddało prawie 300 osób!

  Zobacz galerię zdjęć z TU!

  Organizatorzy – „Dworek na Długiej” i Lokalny Fundusz Stypendialny W.A.R.K.A. – dziękują Ochotniczej Straży Pożarnej w Warce za udostępnienie miejsca i pomoc organizacyjną, wszystkim wystawiającym się na stoiskach, wszystkim występującym na scenie oraz wszystkim, którzy odwiedzili kiermasz i zechcieli choć chwilę niedzieli spędzić pomagając innym. Dziękujemy.

  Kolejny kiermasz „z sercem w tle” w marcu 2013 toku, przed Wielkanocą.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE