Więcej

  Orszak Trzech Króli w Warce

  6 stycznia 2013 w Warce odbędzie się po raz pierwszy „Orszak Trzech Króli”. Będzie wspólne jasełkowanie, śpiewanie kolęd i wspólny przemarsz za trzema królami. Każdy uczestnik otrzyma specjalną koronę i śpiewnik kolędowy. Zachęcamy wszystkich – dzieci, młodzież jak i dorosłych do przygotowania stroju orszakowego…

  Formowanie orszaku rozpocznie się o godz. 14:30 na placu za Dworkiem na Długiej, potem wspólny przemarsz obok dwóch wareckich kościołów – Matki Bożej Szkaplerznej i Św. Mikołaja aż na rynek do szopki, gdzie nastąpi oddanie pokłonu Jezusowi.

  Każdy może wesprzeć organizację orszaku w Warce. Organizatorzy zbierają środki na wynajęcie koni, zakup i wynajęcie strojów oraz na ubezpieczenie. Wystarczy wejść na stronę www.wsparcie.orszak.org odnaleźć „Warkę” i dokonać bezpośrednio ze strony dowolną wpłatę na w/w cele.

  Organizatorzy – Stowarzyszenie ANIMATOR, Dworek na Długiej, Stowarzyszenie W.A.R.K.A. (Lokalny Fundusz Stypendialny)… kto jeszcze chce dołączyć? Zapraszamy!

           

   

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE