Dobre rozpoczęcie Turnieju Miast

Dobre rozpoczęcie Turnieju Miast

Od maja do września na terenie Mazowsza będą odbywać się Turnieje Miast leżących na Szlaku Książąt Mazowieckich. Tytuł Honorowej Stolicy Księstwa Mazowieckiego AD. 2016 jest główną stawką w drużynowej rozgrywce Turnieju Miast. W ramach rywalizacji odbędzie się̨ siedem etapów zmagań zespołowych i indywidualnych w siedmiu malowniczych miejscowościach regionu. Pierwsze potyczki na zamku w Liwie już za nami!

Zespoły z poszczególnych miejscowości walczą w konkurencjach stylizowanych na średniowieczne rywalizując zarówno na czas jak i w walce bezpośredniej. Punkty zdobyte w każdych zawodach będą liczyły się do punktacji ogólnej. Zespół, który zdobędzie najwięcej punktów zostanie na koniec cyklu turniejowego w Wielkim Finale, nagrodzony tytułem Honorowej Stolicy Księstwa Mazowieckiego AD. 2016. Warecka „Drużyna Trojdena” również walczy o ten tytuł!

14 maja w Liwie odbył się pierwszy etap Turnieju Miast. „Drużyna Trojdena” stanęła do walki o zwycięstwo w 6 osobowym składzie: Andrzej Zaręba (kapitan), Marcin Banach, Robert Szczepaniak, Kamila Gostkowska, Sławomir Ragan, Tomasz Wdowiak. Reprezentacja Warki zmierzyła się z drużynami z Przasnysza, Zwolenia, Ostrowii Mazowieckiej, Góry Kalwarii, Węgrowa, Liwa i Sannik. W pierwszym turnieju po 6 konkurencjach nasza drużyna zajęła 4 miejsce. Jednak walka dopiero się zaczyna a zawodnicy w bojowych nastrojach trenują przed kolejnymi spotkaniami z przeciwnikami.

20 sierpnia Warka będzie gospodarzem 5 zawodów w Turnieju. Odbędzie się on w Parku na Winiarach. Zawody połączone będą z całodniowym, rycerskim piknikiem rodzinnym na który już dziś serdecznie zapraszamy.

Harmonogram Turniejów:

21 maja – Przasnysz

2 lipca – Sanniki

23 lipca – Ostrów Mazowiecka

20 sierpnia – Warka

4 września – Zwoleń

10 września – Czersk (Wielki Finał Turnieju Miast)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ TU

Udostępnij:
← O marzeniach, pasji i odwadze Muzyczny wieczór z Bartkiem Dzikowskim w Dworku na Długiej! →

Dodaj komentarz