Więcej

  Mamy finał!

  Ledwo opadły emocje po zdobyciu  przez  działający przy „Dworku na Długiej” Teatrzyk nieDUŻY Grand Prix  IV Festiwalu Teatrów Szkolnych im. Wojciecha Siemiona w Grójcu, a już mamy kolejny sukces.

  12 maja w  Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie odbył się półfinał 16. Mazowieckiego Festiwalu Teatrów Amatorskich. Na scenie zmierzyło się 12 dziecięcych grup teatralnych z województwa mazowieckiego. Pomimo tak dużej konkurencji Teatrzyk nieDUŻY ze spektaklem pt. „Moje-nie moje” stanął na samym szczycie podium. Zapewniło to naszej grupie teatralnej awans do finału, który odbędzie się w Garwolinie.

  Występujący oceniani byli przez Jury w następującym składzie: przewodnicząca Jury – Anna Mizińska (kierownik działu teatru Mazowieckiego Instytutu Kultury, koordynator projektu Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich), Jolanta Abramczyk (reżyserka i aktorka Zespołu Ludowo-Kabaretowego Łochowianie, animatorka kultury), Monika Maliszewska-Lis (współzałożycielka i aktorka Teatru Makata z Warszawy, działającego od ponad dwudziestu lat z licznymi sukcesami zarówno w Polsce, jak i zagranicą).

  Wszystkie grupy teatralne, oprócz dyplomów, otrzymały pamiątkowe odlewy gipsowe twarzy polskiego aktora i reżysera teatralnego Krzysztofa Kolbergera, wykonane przez artystę rzeźbiarza Tomasza Gorzkowskiego.

  Na zakończenie Festiwalu jako gość specjalny w spotkaniu poetyckim  „Portret Kobiety” wystąpiła Anna Seniuk. Zaprezentowała utwory wspaniałych polskich poetek, m.in. Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Haliny Poświatowskiej, Wisławy Szymborskiej, ale też Ludwika Jerzego Kerna.

  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom festiwalu!

  Oficjalna premiera spektaklu odbędzie się 24 maja w Dworku na Długiej na którą już dziś serdecznie zapraszamy.

  W przedstawieniu „Moje – nie moje” w reżyserii Anny Owczarczyk występują:

  Julia Anyszkiewicz

  Kaja Batte

  Julia Dąbrowska

  Marianna Dąbrowska

  Klaudia Jaworska

  Kinga Kalwarczyk

  Zuzanna Luśniewska

  Adam Ługowski

  Mateusz Norberciak

  Szymon Nowak

  Wiktoria Szczepanik

  Damian Włodarczyk

  Szymon Wrzesiński

  Scenariusz: Liliana Bardijewska

  Muzyka: Leszek Owczarczyk, Bogdan Sabała

  Aranżacja muzyczna: Kuba Szydło

  Scenografia: Sławomir Ragan

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE