18.3 C
Warka
wtorek, 30 maja, 2023
Więcej
  Strona głównaSportBieganieJest kolejny, gorący "Kurier Warecki"

  Jest kolejny, gorący „Kurier Warecki”

  Zapraszamy do czytania kolejnego numeru „Kuriera Wareckiego”… Dostępny jest on na stronie www.kurierwarecki.pl lub w wersji drukowanej w kilkudziesięciu punktach dystrybucji w tym w Urzędzie Miejskim, Dworku na Długiej czy Zakładzie Usług Komunalnych.

  Dzień dobry zatem!

  Można zacząć banalnie. Uff-jak gorąco! Puff-jak gorąco! Można, ale my nie lubimy narzekać na pogodę, politykę i sąsiada. Cieszymy się, że przyszło lato, że nasi doszli do ćwierćfinału, że za chwilę urlop, a czereśnie obrodziły zuchwale.

  Bo z latem jest jak z Bożym Narodzeniem. Przez cały rok czekamy i niecierpliwie odliczamy kolejne miesiące. Czas wlecze się niemiłosiernie. A ile mamy planów. Ile niezwykłych przygód i wojaży odbywamy w marzeniach, a wszyscy opaleni delux, w wersji fit i koniecznie w hotelu z pięcioma gwiazdkami.

  A ono, jak co roku, przychodzi nagle i mija tak szybko, że zanim zdążymy się nim nacieszyć odchodzi bezpowrotnie. Ledwo się skończy, a już za nim tęsknimy. Bo jest za czym.

  Tęsknimy za ciepłymi wieczorami na huśtawce, szalonymi wyprzedażami, zakupami na targu obsypanym kwiatami i owocami, pływaniem w jeziorze, zapachem maciejki, kłującymi ogórkami podjadanymi prosto z grządki, bieganiem w klapkach i truskawkami ze śmietaną. Lato jest przecież takie cudowne!

  Czy potrafimy zatrzymać je na dłużej? Oczywiście ! To bardzo proste. Kolekcjonujmy wspomnienia, chłońmy aromaty, przesiąkajmy kolorami. Róbmy zdjęcia, mnóstwo zdjęć. I róbmy przetwory, mnóstwo przetworów. Schowajmy lato w sercach i …słoikach.

  Spieszmy się kochać lato, tak szybko odchodzi….

  Nowy numer Kuriera Wareckiego nie przyniesie Ci ulgi w czasie upałów, bo chociaż letni, to w środku same gorące tematy. Do wrzenia doprowadza mieszkańców problem planowanej budowy linii energetycznej, w Dworku na Długiej trwają gorączkowe przygotowania do akcji „Rycerskie lato’’, Komendant Policji Marcin Mieńkowski opowie o palących problemach związanych z bezpieczeństwem mieszkańców, a Anna i Leszek Owczarczykowie w ciepłej rozmowie pokażą pełną żaru pasję i radość tworzenia.

  W obliczu nadciągającej fali tropikalnych upałów proponujemy orzeźwiającą wizualizację. Lipiec. Koniec lipca. Siedzisz nad wodą popijając mrożoną herbatę z trzema kostkami lodu. Chłodna bryza znad Pilicy muska Twoją twarz. Na horyzoncie wolno przesuwa się „byle co” startujące w konkursie „Spyw na byle czym” zorganizowanym w Warce już po raz drugi. Wachlujesz skroń przeczytanym od deski do deski Kurierem Wareckim. Uff – jak przyjemnie! Puff – jak przyjemnie!

  Redakcja Kuriera Wareckiego

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł
  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE