-4.8 C
Warka
piątek, 1 grudnia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejMuzyczno - turystyczna fala w Warce!

  Muzyczno – turystyczna fala w Warce!

  Już 30 lipca Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”  wspólnie z Przystanią na Winiarach już po raz 5 zaprasza na Przegląd Piosenki Turystycznej zatytułowany „SpłyWarka”.  Startujmy już o godzinie 17 na Przystani! Gwarantujemy czas pełen relaksu i dobrej zabaw, bowiem w trakcie trwania koncertu już po raz drugi przeprowadzony zostanie konkurs „Spływ na Byle Czym Rzeką Pilicą” szczegółowe informację można znaleźć tutaj.

  Muzykę w najlepszym wykonaniu tego dnia zapewnią nam:

  Fantasmagoria
  Zespół muzyczny założony w Warce przez Dariusza Rączkę, jego nieustającego lidera, głównego kompozytora i autora niektórych tekstów. W ich repertuarze znajdujemy wyraziste, dobre teksty (najczęściej napisane przez prawdziwych, zwykle umarłych już poetów) zaaranżowane klasycznie, balladowo. Grupa nie stroni jednak od różnych stylów muzycznych. Można tu znaleźć także elementy bluesa, swingu czy nawet reggae i bossanovy. Dariusz Rączka wraz z Fantasmagorią mają na swoim koncie płytę In Blanco.

  Zespół, jak i sam lider niejednokrotnie udowadniał na różnego rodzaju przeglądach i festiwalach wysoką jakość wykonywanej muzyki o czym świadczą zdobyte nagrody i wyróżnienia, m.in. podczas I Festiwalu Piosenki Dołującej w Zimnych Dołach k/Zalesia Górnego, na Ogólnopolskich Spotkaniach z Balladą w Iłży, w Ogólnopolskim Festiwalu im. Wojtka Belona w Busku Zdroju, w Ogólnopolskim Turnieju im. Jana Kochanowskiego w Pionkach.

  Bogdan Sabała & Sławomir Klimczuk z zespołem
  Bogdana Sabały chyba nie musimy nikomu przedstawiać. Lokalny artysta, który gościł już na niejednej scenie muzycznej. Tym razem wraz ze Sławkiem Klimczukiem wystąpią z „Bardzo mało znanymi piosenkami Seweryna Krajewskiego”. Kto z Państwa nie mógł odwiedzić wareckiego muzeum podczas Nocy Muzeów ma niepowtarzalną okazje usłyszeć ten niecodzienny i wyjątkowy repertuar właśnie podczas „Spływarki”.

  Pora Wiatru
  Finaliści VI edycji Must Be The Musi, wśród których pod niepozorną nazwą „Pora Wiatru” kryje się pięciu krakowskich (ex)studentów oraz spolonizowany Hiszpan, którzy akustycznymi instrumentami wyrywają z siebie piosenki z tekstem (z naciskiem na to ostatnie). Ich muzyka ewoluuje na przekór międzygatunkowym granicom, obracając się wokół bluesa, rocka akustycznego, alt-country czy nurtu poezji śpiewanej. Korzenie zespołu sięgają roku 2008. Od tego czasu ukazały się dwie płyty długogrające (2008 i 2012) oraz dwie EP (2010 i 2015), a muzycy cały czas koncertują.

  Plakat SPLYWARKA 2016

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE