SENIORADA 2016 – Targi Grup Senioralnych

SENIORADA 2016 – Targi Grup Senioralnych

Stowarzyszenie W.A.R.K.A. w imieniu własnym oraz 16 grup seniora z terenu powiatu grójeckiego zaprasza na Targi Grup Senioralnych pod hasłem „Seniorada 2016”. Wydarzenie odbędzie się 7 sierpnia w Warce w Kempingu nad Pilicą. To przedsięwzięcie ma pokazać, że senior w grupie to najlepszy pomysł na aktywizację i przeciwdziałanie wykluczeniu osób starszych. Podczas imprezy będzie można poznać działalność kilkunastu klubów seniora z całego powiatu grójeckiego.

Targi Grup Senioralnych – Seniorada 2016 to impreza angażująca grupy seniora, które są jednocześnie współorganizatorami i uczestnikami. Całemu wydarzeniu przyświeca idea współpracy pomiędzy grupami z różnych miejscowości powiatu grójeckiego. Jednocześnie aktywni seniorzy chcą pokazać – jeszcze nigdzie niezrzeszonym emerytom – dlaczego warto być w grupie, wspólnie spędzać czas, bawić się i uczyć. W godzinach od 14.00 do 17.00 w  Kempingu nad Pilicą (Warka, ulica Nowy Zjazd 6) będzie można naocznie przekonać się jak seniorzy  działają, co robią i porozmawiać przy przygotowanych przez grupy senioralne prezentacyjnych stoiskach. Impreza będzie również okazją do promocji publikacji o grupach seniora z powiatu grójeckiego „Seniorada 2016”. A podczas Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów – pod tym samym tytułem, na scenie członkowie grup senioralnych w lekkiej artystycznej formie tj. piosenki, wierszyka czy skeczu będą przekonywać, dlaczego warto być w grupie seniora. Nie zabraknie akordeonu, wspólnego śpiewu i dobrej zabawy.

Targi Grup Senioralnych to jeden z elementów projektu realizowanego przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. pt. „Sieć Aktywnych Seniorów z Grójeckiego”, który jest dofinansowany w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie W.A.R.K.A. przy wsparciu Gminnej Instytucji Kultury w Warce – „Dworek na Długiej”, Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, Zakładu Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Warce. Imprezę wspierają samorządy Belska Dużego, Błędowa, Chynowa, Grójca, Jasieńca, Nowego Miasta i Warki.

PARTNERZY SENIORADY zm

Udostępnij:
← NIE dla Linii 400 kV w gminie Warka Jest kolejny... ciepły, wakacyjny Kurier Warecki →

Dodaj komentarz