Więcej

  Kolędowe deja vu

  To było niezwykle udane spotkanie kolędowe. Wszystko za sprawą kilkudziesięciu przyjaciół, którzy piątkowy wieczór 4 stycznia postanowili spędzić wspólnie ze Starym Zespołem Młodzieżowym plus. Wypełniona po brzegi piwnica „Dworku na Długiej” ponad dwie godziny rozbrzmiewała kolędami i pastorałkami śpiewanymi wspólnie przez uczestników koncertu.

  Wielu mieszkańców Warki pamięta koncerty kolęd, które kilka lat temu organizował ksiądz Jerzy Jastrzębski z przyjaciółmi w kościele Matki Bożej Szkaplerznej. Koncert w dworkowej piwnicy był maleńkim powrotem do tamtych chwil. Wszystko za sprawą księdza Jerzego, który specjalnie z Warszawy przyjechał aby wspólnie pokolędować i aby przypomnieć tamte piękne chwile oraz za sprawą samego zespołu, który od początku aktywnie wspierał księdza w organizacji tamtych koncertów. Konwencja muzycznych spotkań ze Starym Zespołem Młodzieżowym plus w Dworku zakłada czynny udział przyjaciół, którzy mają chęć wspólnie pomuzykować. Tak było i teraz – na instrumentach perkusyjnych cały koncert zagrał Kuba Szydło, dr Stefan Posoch na mandolinie wykonał „Cichą Noc” i podzielił się z uczestnikami anegdotą i wigilijnym wierszem Ernesta Brylla. Współprowadzący spotkanie – ks. Jerzy do wspólnego zaśpiewania pastorałki autorstwa Jacka Kaczmarskiego „wywołał” dyrektora Dworku Andrzeja Zarębę, który to kilka lat wcześniej właśnie tę pastorałkę śpiewał podczas koncertu w kościele MB Szkaplerznej. Spotkanie zakończyło, jak przed laty wspólne finałowe wykonanie z księdzem Jerzym pastorałki „Ten szczególny dzień się budzi”. Trzymając się za ręce uczestnicy wyśpiewali kilkakrotnie refren „choć tyle żalu w nas, i gniew uśpiony trwa, przekażmy sobie znak pokoju, przekażmy sobie znak”.

  To piękny początek roku i oby takie chwile trwały jak najdłużej. Oby jak najczęściej takie spotkania przyjaciół z przyjaciółmi… Takie słowa słychać było wśród uczestników koncertu.

  Zobacz galerię zdjęć TU

  Stary Zespół Młodzieżowy plus wystąpił w składzie: Irena, Jacek i Kuba Domańscy, Monika i Zosia Wojciechowskie, Aldona i Michał Rzeźnikowie, Beata Ragan. Gościnnie w koncercie wystąpili: Kuba Szydło, Ks. Jerzy Jastrzębski, dr Stefan Posoch i Andrzej Zaręba.

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł
  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE