Więcej
  Strona głównaSportBieganieJest kompleks lekkoatletyczny!

  Jest kompleks lekkoatletyczny!

  10 września miało miejsce w Warce historyczne wydarzenie – oficjalnie otworzony został pierwszy kompleks lekkoatletyczny. Zanim to jednak nastąpiło dzieci z klas 4-6 szkół podstawowych z gminy Warka miały okazję przetestować obiekt uczestnicząc w specjalnie zorganizowanym mityngu rywalizując w następujących konkurencjach: bieg na 60m, bieg przez płotki, skok wzwyż, skok w dal, rzut specjalnym dyskiem i oszczepem.

  Na początku oficjalnej części, tuż po godz. 17:00, Burmistrz Warki Dariusz Gizka przybliżył licznie przybyłej publiczności wykonaną przez samorząd inwestycję, która kosztowała ponad 1,5 mln zł i na którą udało się pozyskać z Ministerstwa Sportu i Rekreacji dotację wysokości 600 tys. zł.

  Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali: Wiceminister Sportu i Turystyki Jan Widera, Burmistrz Warki Dariusz Gizka, Dziekan Dekanatu Wareckiego, Proboszcza Parafii pw. św. Mikołaja Biskupa ks. Stanisław Dobkowski, koordynator ogólnopolskiego programu „Lekkoatletyka dla każdego” Karol Radke, inspektor nadzorujący budowę kompleksu Krzysztof Belicki oraz dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji Marian Górski.

  Po poświęceniu przez księdza Dziekana nowego obiektu głos zabrał Wiceminister Sportu i Turystyki Jan Widera, który pogratulował wspaniałej inwestycji i życzył mieszkańcom ziemi wareckiej aby nowy obiekt stał się kuźnią sportowych talentów, które być może kiedyś w przyszłości wszyscy będą mogli podziwiać na Olimpiadach. Okolicznościowy list gratulacyjny, który do uczestników uroczystości skierował Marszałek Senatu Stanisław Karczewski odczytała jego asystentka.

  Wszystkim dzieciom uczestniczącym w sportowej rywalizacji zaproszeni goście wręczyli okolicznościowe medale i dyplomy gratulując jednocześnie startu w historycznym, pierwszym mityngu lekkoatletycznym na nowym obiekcie sportowym.

  Na zakończenie części oficjalnej, prowadzący uroczystość – dyrektor Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” Andrzej Zaręba zaprosił wszystkich do obejrzenia musztry paradnej w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Moderato, która przez kilkanaście minut bawiła publiczność wyśmienitym pokazem muzyczno-tanecznym.

  Ostatnim elementem sportowym wieczoru był pokazowy mecz piłki nożnej roczników 2004-2006 rozegrany przez drużyny KS Warka i CeSiR Warka.

  Organizatorzy uroczystości – Samorząd Miasta i Gminy Warka, Centrum Sportu i Rekreacji, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Klub Sportowy Warka oraz Klub Sportowy START Pułaski Warka składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom oficjalnego otwarcia pierwszego kompleksu lekkoatletycznego w Warce i zapraszają wszystkich do jak najczęstszego korzystania z nowego obiektu.

  Foto: Pracownia „Babskim Okiem”

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE