Więcej
  Strona głównaSportBieganieBieg Pułaskiego dla dorosłych i dla dzieci!

  Bieg Pułaskiego dla dorosłych i dla dzieci!

  Już za nieco ponad dwa tygodnie – 16 października, na wareckie ulice powróci Bieg Pułaskiego. Będzie to już XIV odsłona tej jednej z najstarszych w regionie imprez biegowych, rozgrywanych od 2001 roku.

  Bieg główny, którego początek zaplanowany jest na godz. 11:45 odbędzie się na dystansie 10 km (2x pętla 5km). Trasa przebiega w pobliżu najbardziej charakterystycznych miejsc Warki m.in. Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego. W tym roku organizatorzy przewidzieli dodatkowe klasyfikacje dla mieszkańców miasta i gminy Warka oraz klasyfikacje wareckich instytucji. Ponad to organizatorzy zaplanowali w godz. 9:30-10:45 biegi przedszkolaków i biegi szkolne, które odbędą się na krótkich dystansach, w kilku kategoriach wiekowych.

  Poprzednie lata pokazały jak popularnym sportem wśród wareckiej społeczności są sporty wytrzymałościowe. Na przekroju lat udział mieszkańców Warki w biegu Pułaskiego systematycznie wzrastał. I tak sięgając niedaleko wstecz w 2012 roku wystartowało 40 zawodników z Warki. W ostatnim XIII Biegu Pułaskiego liczba startujących warczan się podwoiła i wyniosła 90 biegaczy. Niewątpliwie Bieg Pułaskiego jest największym sportowym wydarzeniem biegowym organizowanym w Warce, który niezmiennie na przestrzeni lat przyciąga biegaczy z całej Polski. Jest to niepowtarzalny czas promocji miasta i gminy Warka oraz okazja wspólnego uczestnictwa w wareckim święcie biegania. Organizatorzy mają nadzieję, że wspaniała atmosfera jaka towarzyszyła biegom w poprzednich latach sprawi, że wareccy fani sportu licznie stawią się na starcie. Organizatorzy przewidzieli pakiety startowe oraz pamiątkowe medale dla startujących.

  Po więcej informacji zapraszamy na stronie www.warkabiega.pl do zakładki regulaminy oraz na fanpage WARKABIEGA. Do biegu można zapisać się poprzez platformę rejestracyjną na stronie http://www.online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=2316

  Uwaga! Utrudnienia w ruchu!

  Klub Sportowy „ Start Pułaski Warka” jako organizator XIV Biegu Pułaskiego informuje mieszkańców miasta, oraz osoby korzystające w tym dniu z ruchu kołowego o utrudnieniach w ruchu drogowym, które nastąpią w związku z organizowanymi zawodami na trenie miasta Warka. Na czas zawodów zostanie całkowicie wyłączony z ruchu kołowego Plac Stefana Czarnieckiego tj. od godziny 9:00 do 13:30 razem z wjazdami od ulicy Niemojewskiej i ulicy Warszawskiej – w tym czasie odbędą się biegi towarzyszące dzieci i młodzieży w terenie zamkniętym.

  Ponadto, w czasie biegu głównego, w godz. 11:45 – ok. 13:15 nastąpi czasowe zamknięcie kilku ulic (jeden lub dwa pasy ruchu). Szczegółowy harmonogram ulic oraz minut w jakich dane ulice będą wyłączone znajduje się na stronie www.warka24.pl/BP2016utrudnienia

  Za powstałe utrudnienia Klub Sportowy Start Pułaski Warka serdecznie przeprasza. Jednocześnie organizator zwraca się do kierowców o wyrozumiałość i stosowanie się do poleceń wydawanych przez służby porządkowe, oraz wolontariuszy znajdujących się na trasie biegu.

  W obecnej edycji biegu planowana liczba biegaczy, którzy wezmą udział w zawodach to 350 osób.

  KS START Pułaski Warka

  bieg-pulaskiego-baner-zm

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE