Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRMuzyczne „Mikołajki” z Tomaszem Stockingerem

  Muzyczne „Mikołajki” z Tomaszem Stockingerem

  Burmistrz Warki wspólnie z organizatorami – Stowarzyszeniem W.A.R.K.A., Gminną Instytucją Kultury „Dworek na Długiej”, Centrum Sportu i Rekreacji oraz Zakładem Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Warce zaprasza 6 grudnia o godz. 18:00 (hala CeSiR) na specjalne muzyczne „Mikołajki” (wstęp wolny).

  Recital „Już nie zapomnisz mnie”, to piękne wspomnienie dwudziestolecia międzywojennego w muzyce i słowie, to wieczór w klimacie najpiękniejszych szlagierów polskiego kina przedwojennego w wykonaniu znakomitego aktora znanego m.in. z serialu „Klan” Tomasza Stockingera (fot. Robert Gauer). Na scenie towarzyszyć mu będzie wyśmienity pianista, kompozytor, aranżer muzyczny Stefan Gąsieniec.

  Tytuł programu pochodzi od piosenki „Już nie zapomnisz mnie”, która stanowiła główny motyw muzyczny polskiej komedii „Zapomniana melodia” z 1938 roku. Koncert poświęcony jest twórcom takim jak Henryk Wars czy Jerzy Jurandot. A jako, że wykonawcą jest aktor, oddaje także przez swój recital hołd gwiazdom kina przedwojennego i przypomina Eugeniusza Bodo, Aleksandra Żabczyńskiego, Antoniego Fertnera i innych. Można powiedzieć, że recital jest wiązanką piosenek polskiego kina przedwojennego, w rytmie walca i tanga przy akompaniamencie pianisty, jak za dawnych, dobrych lat. Wraca do nas łagodnym uśmiechem, niesłychanym charm’em i przenosi do magicznego dwudziestolecia. Ten program to elegancja i szyk minionych lat, wciąż tak żywo wspominanych.

  Mimo, iż koncert jest specjalną niespodzianką dla aktywnie działających w gminie Warka Seniorów, którzy w ciągu ostatnich kilku lat mocno się zaktywizowali i w grupach w Warce, Ostrołęce, Bończy, Piasecznie, Michałowie Górnym oraz Michalczewie działa ich już ponad 200 to zaproszenie na ten specjalny muzyczny wieczór adresowane jest do wszystkich, również i tych, którzy jeszcze seniorami nie są ale w przyszłości planują zostać ;-).

  Tak duża aktywizacja seniorów w ostatnich latach to zasługa samych seniorów ale także efekt projektów, które od 2013 roku Stowarzyszenia W.A.R.K.A. realizuje na rzecz pobudzenia aktywności osób starszych do działania w grupie. Oprócz działań, które realizowane są na rzecz członków kół senioralnych, osoby „młode duchem” angażują się w wielorakie projekty m.in. współpracy z dziećmi, osobami niepełnosprawnymi czy chociażby w obecnie realizowany projekt „Jabłkowa Warka”. Grudniowy czas, to chwila podsumowań ale także i prezentów, dlatego na zakończenie kolejnego udanego roku aktywności seniorów z gminy Warka przygotowano ten wyjątkowy koncert.

  Podczas koncertu stypendyści Lokalnego Funduszu Stypendialnego W.A.R.K.A. zbierać będą fundusze na stypendia dla zdolnej i aktywnej młodzieży w gminie Warka.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

  mikolajki-dla-seniorow-plakat-zm

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJPOPULARNIEJSZE