Więcej
  Strona głównaInstytucjeBiblioteka PedagogicznaKowalski pierwszym Szachowym Mistrzem Warki!

  Kowalski pierwszym Szachowym Mistrzem Warki!

  19 stycznia w wareckim domu kultury „Dworek na Długiej” odbyły się I Szachowe Mistrzostwa Warki. Jak na pierwszy taki turniej wzięła w nim udział zaskakująco duża liczba graczy – aż 25. Reprezentowali oni gminne placówki oświatowe m.in. z Konar, Nowej Wsi, Ostrołęki i oczywiście Warki. Turniej rozpoczął się kilka minut po godzinie 10 i trwał aż do 14. Rozegrano 7 rund systemem szwajcarskim. Każdy zawodnik na partię miał 15 minut. Rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych: podstawówki klasy 0-3 i 4-6 oraz gimnazja. Na najlepszych zawodników czekały atrakcyjne nagrody oraz puchary. Nad poprawnym przebiegiem całego turnieju czuwał licencjonowany sędzia pan Adam Lasota.

  Dla niektórych były to pierwsze kroki na profesjonalnych zawodach i pierwszy kontakt z „zegarami szachowymi”, dlatego nie obyło się bez lekkiego stresu. W miarę rozgrywania kolejnych partii jednak walka rozgorzała na dobre. Można było zaobserwować spektakularne „maty”, a także zacięte partie kończące się remisem. Porażkami nikt się nie przejmował, zagrzewały one tylko do kolejnych, jeszcze bardziej aktywnych prób.

  W kategorii klas 0-3 rywalizacja była bardzo wyrównana. Wszyscy zawodnicy zgromadzili na swoim koncie taką samą liczbę punków, a o kolejności decydowała punktacja dodatkowa. Pierwsze miejsce zajął Mateusz Szcześniak reprezentujący PSP w Konarach. Na drugim miejscu uplasował się Adam Nowakowski z ZS-P w Nowej Wsi. Najniższe miejsce na podium przypadło Marcinowi Przybylskiemu z PSP nr 1 w Warce. Kategorię klas 4-6 zdominowali uczniowie z PSP nr 2 w Warce. Bezkonkurencyjny okazał się Igor Kowalski zdobywając komplet punktów. Drugie miejsce zajął Konrad Gozdek, a trzecie Mateusz Smodrzak. W kategorii szkół gimnazjalnych wszystkie trzy miejsca zajęli uczniowie PG w Warce. Na pierwszym miejscu uplasował się Gerard Kowalski. Drugie miejsce przypadło Marcinowi Kasprzakowi, a trzecie Sławomirowi Bekasiewiczowi.

  Pierwszym Szachowym Mistrzem Warki został zdobywca kompletu 7 punktów Igor Kowalski. Nagrodę za najlepiej grającą uczennicę otrzymała Agata Kowalczyk  z ZS-P w Nowej Wsi. Wszyscy biorący udział w turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa.

  Organizatorzy zawodów – Gminna Jednostka Kultury „Dworek na Długiej” oraz Biblioteka Pedagogiczna w Radomiu Filia w Warce składają serdeczne podziękowania sponsorom, którzy ufundowali słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników turnieju –  Piekarni Józefa KAZANA oraz wareckiemu sklepowi LEWIATAN.

   

  Zobacz galerię zdjęć TU!

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE