Więcej
  Strona głównaInstytucje„Czwarty smak turystyki” z Grupą Żywiec

  „Czwarty smak turystyki” z Grupą Żywiec

  Warecki Oddział PTTK wziął udział w konkursie grantowym Funduszu Społecznego Grupy Żywiec. Dzięki pozyskanej dotacji realizowany jest projekt pt. „Turystyka w pięciu smakach”.

  Za nami trzy odsłony projektu… Czwartym smakiem turystyki jest „Nie święci garnki lepią”. W ramach tego smaku zaplanowali integrację środowiskową z udziałem dzieci i młodzieży szkolnej oraz uczestników wareckich Warsztatów Terapii Zajęciowej. Warsztaty powstały z inicjatywy członków Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych „Tęcza” 1 grudnia 2006 r. Głównym celem jest zwiększenie aktywności życiowej i fizycznej osób niepełnosprawnych oraz integracja społeczna poprzez uczestnictwo w działaniach i wykorzystanie możliwości działających tam pięciu pracowni: Gospodarstwa Domowego, Plastycznej, Rękodzieła i Twórczego Rozwoju, Rehabilitacji, Umiejętności Szkolnych i Społecznych z Wykorzystaniem Komputerów.

  W ramach zajęć ceramicznych 21 lutego 2017 r. spotkali się uczestnicy Warsztatów oraz młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi. Wiedzę na temat pracy z gliną, procesu wypalania i barwienia, metod wytwarzania wyrobów i etapów powstawania ceramicznych dzieł przekazała kierownik Warsztatów Lucyna Pietras. Ogromną pomoc udzieliły również panie Magda i Mariola, które swoim zaangażowaniem i pomocą sprawiły, że glina nie miała dla uczestników zajęć żadnych tajemnic. Spod rąk wychodziły wspaniałe dzieła, które zachwycały wszystkich. Najpiękniejszą pracę, anioła, stworzył Pan Krzysztof, uczestnik warsztatów. Gdy wszystkie prace zostaną wybarwione i wypalone będzie okazja podziwiać je jeszcze raz.

  W ramach tego smaku, gdy na stałe zawita już wiosna i słonko, warecki PTTK planuje wyjazd do Muzeum Wsi Radomskiej na warsztaty garncarskie. Będzie również okazja obejrzenia wspaniałej ekspozycji zabudowy rożnych miejsc i regionów tam zgromadzonej.

  Projekt „Turystyka w pięciu smakach” realizowany przez warecki Oddział PTTK został dofinansowany w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE