18.3 C
Warka
wtorek, 30 maja, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejWielkanocny kiermasz na wareckim rynku

  Wielkanocny kiermasz na wareckim rynku

  Warecką tradycją stała się już organizacja dwa razy do roku kiermaszu świątecznego. Na kilka miesięcy przed Bo­żym Narodzeniem i Wielkano­cą różne grupy przygotowują ozdoby świąteczne, które mają udekorować domy mieszkań­ców Warki. Tak samo i w tym roku przed świętami Wielka­nocnymi w Niedzielę Palmową 9 kwietnia na wareckim rynku w godz. 10:00 – 15:00 (w dużym namiocie) odbędzie się Warecki Charytatywny Kiermasz. Ideą kiermaszu jest wsparcie różnych działań społecznych i charyta­tywnych realizowanych przez działające w gminie Warka or­ganizacje pozarządowe, grupy nieformalne, kluby i placówki oświatowe

  W 2016 roku kiermasz świą­teczny został przeniesiony z sali Ochotniczej Straży Pożarnej na warecki rynek. Dzięki temu jesz­cze więcej osób może wziąć w nich udział i zakupić ręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Grupy, które wezmą udział w tegorocznej edycji kiermaszu przygotowują już palmy, zajączki, pisanki, stroiki czy kartki i inne tego typu elementy oko­łoświąteczne. Inicjatywa ta ma na celu także wprowadzenie świątecz­nej atmosfery w sercach mieszkań­ców Warki.

  Każdy kto chciałby wesprzeć działania lokalne, może to uczynić w prosty sposób. Wystarczy przyjść na Kiermasz i nabyć prezentowa­ne na stoiskach ozdoby. Wówczas oprócz wzbogacenia się o rzecz ma­terialną, która może posłużyć jako ozdoba świąteczna czy prezent, na­bywca wspomaga również instytucję u której udało mu się znaleźć odpo­wiadającą mu „zdobycz”. Mamy na­dzieję, że podczas przygotowań do tegorocznych świąt Wielkanocnych każdy znajdzie czas aby uczestniczyć w tej inicjatywie.

  9 kwietnia odbędzie się także rozstrzygnięcie konkursu „Palma Wielkanocna”. Wręczenie nagród w kategorii „najpiękniejsza pal­ma” odbędzie się w kościele pw. św. Mikołaja Biskupa o godz. 11:00. Wszystkie palmy wezmą udział także w procesji oraz Mszy św. o godz.11:30. Natomiast po jej zakoń­czeniu odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu w kategorii „najwyższa palma”. Wszystkie prace zostaną do­kładnie zmierzone, a na zakończenie zostanie wyłoniony zwycięzca.

  Serdecznie zapraszamy do udziału w kiermaszu oraz konkursie „Palma Wielkanocna”!

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE