-3.6 C
Warka
sobota, 9 grudnia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRTo były mocno jabłkowe ferie

  To były mocno jabłkowe ferie

  Ferie w gminie Warka znów okazały się sukcesem. Przez dwa tygodnie na dzieci i młodzież czekało mnóstwo atrakcji przy­gotowanych przez cztery insty­tucje samorządowe: Dworek na Długiej, Centrum Sportu i Re­kreacji, Miejsko-Gminną Biblio­tekę Publiczną oraz Muzeum im. K. Pułaskiego wspierane przez inne zaprzyjaźnione lokalne gru­py i podmioty m.in. harcerzy, Szkółkę Owocową z Bończy.

  W sumie przeprowadzono 97 godzin zajęć z których korzystało średnio 69 dzieci dziennie. Wszyst­kich osób, które wzięły udział cho­ciażby w jednych zajęciach było aż 268 a rekord padł 21 lutego kiedy w instytucjach pojawiło się 99 dzieci.

  Pierwszy tydzień ferii był czasem poznawania i odkrywania. Dzieci zajęły się stworzeniem i nagraniem Jabłkowej Telewizji, wykonywały własnoręcznie koszyczki na jabłka, a także poznawały się przy pomocy ra­dosnych gier i zabaw integracyjnych. Warecka OSP oraz policja prze­prowadziły pokaz ratowanictwa. Z okazji święta zakochanych w odbyła się walentynkowa dyskoteka z wy­borami króla i królowej balu, zaś na zakończenie tygodnia przenieśliśmy się do specjalnie przygotowanego sadu i poznaliśmy jego właściwości o każdej porze roku. CeSiR zaprosił dzieci także do sali zabaw Eldorado w Warszawie. W bibliotece poszuki­wano jabłka w książkach, które jak się okazało jest często wykorzysty­wanym symbolem w literaturze, zaś w Muzeum można było m.in. zgłębić tajemnicę jabłkowych wypieków oraz wziąć udział w plenerze malarskim.

  Drugi tydzień zajęć rozpoczął się od trenowej gry harcerskiej, gdzie wszyscy próbowali znaleźć zaginiony przepis na najlepszą szarlotkę świata. Kolejne dni upłynęły pod znakiem teatru. We wtorek biblioteka zaprosi­ła najmłodszych do obejrzenia spek­taklu pt. „Warzywa i owoce mają cza­rodziejskie moce”. Środa to teatralne spotkanie w Muzeum – odbyły się tam warsztaty teatralne oraz spektakl „Śpiąca królewna”. W czwartek zaś w Dworku wszyscy poznali tajniki teatru cieni. Podczas ostatniego dnia zajęć odbył się jabłkowy bal. Wspólne zabawy i tańce zakończyły tegoroczne ferie.

  Propozycji na nudę i spędzenie ferii było oczywiście znacznie więcej niż te opisane powyżej gdyż każda z instytucji bardzo ambitnie podeszła do akcji „Zima w Warce”.

  Dworek na Długiej

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE