Nasza Biblioteka w nowej odsłonie

Nasza Biblioteka w nowej odsłonie

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Warce przeszła metamorfozę. Kapitalny remont, który trwał od 6 marca do 21 kwietnia zakończył się w bibliotece dla dorosłych.

Ekipy remontowe, zrywały stare posadzki, wyrywały wypaczone okna, których nie dało się uszczelnić. Biblioteka dostała nową stolarkę okienną wraz z parapetami. Na podłodze leży gres drewnopodobny, przypominający panele podłogowe. Stara posadzka z płyt pcv była tak zniszczona, że drżałyśmy o bezpieczeństwo czytelników. Nie pomagała nawet wykładzina dywanowa, zakrywająca najgorsze odpryski. Zostało również wymienione oświetlenie. Dotychczasowe jarzeniówki zamieniono na oprawy rastrowe ze świetlówkami ledowymi.

Ponieważ w bibliotece działa spora liczba komputerów oraz urządzeń peryferyjnych została pociągnięta profesjonalna sieć, zamontowano gniazdka komputerowe, internetowe okablowanie pochowano w rynienkach itp. Wreszcie nie ciągną się nam po kątach kilometry przewodów. Całości dopełnia jasny, żywy kolor na ścianach.

Za wszelkie utrudnienia serdecznie przepraszamy naszych czytelników. Mam nadzieję, że wszelkie niedogodności wynagrodziliśmy poprawą estetyki pomieszczeń.

Ogromne podziękowania należą się Panu Marianowi Górskiemu, dyrektorowi Centrum Sportu i Wypoczynku, który pochylił się nad trudnym logistycznie i finansowo tematem remontu, wynajmowanych przez bibliotekę pomieszczeń. Wszystkie prace wykonali konserwatorzy zatrudnieni w CeSiR. Ponieważ nie chcieliśmy zostawić naszych czytelników bez dostępu do księgozbioru i tu znowu przyszedł z pomocą dyrektor Górski, który na czas remontu udostępnił nam salę imprez, gdzie mogliśmy zmagazynować spakowane książki, regały i wyposażenie oraz udostępnić do wypożyczania księgozbiór z literatury pięknej polskiej i obcej. Serdecznie dziękuję Pani Monice Przybylskiej – dyrektorowi administracyjnemu firmy Prima 2000 za nieodpłatne wypożyczenie plastikowych skrzynek, dzięki którym mogliśmy spakować część księgozbioru. Również podziękowania należą się prezesowi ZUK- Romanowi Korczakowi oraz jego pracownikom za pomoc w transporcie i przenoszeniu.

W tym nawale pracy, kadra biblioteczna licząca 3,53 etatu uwijała się jak mróweczki. Może liczebnie nie stanowimy dużego zespołu, natomiast w sytuacji ekstremalnej okazało się, że nie liczy się ilość, ale jakość. Korzystając z okazji chciałabym serdecznie podziękować wszystkim pracownikom Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Warce. Dziewczyny jesteście WIELKIE.

Joanna Jatymowicz

Dyrektor M-GBP w Warce

Udostępnij:
← Walne Zebranie KS WARKA Sukces „Pana Lampy” i Teatrzyku nieDużego! →

Dodaj komentarz