Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRIV międzynarodowa konferencja nawożeniowa – 6.02.2013 r.

  IV międzynarodowa konferencja nawożeniowa – 6.02.2013 r.

  Centrum Sportu i Rekreacji w Warce w dniu  dzisiejszym gości sadowników i przedstawicieli związanymi z tą branżą.

  Przed budynkiem CeSiR ustawiono maszyny rolnicze oraz sprzęt zmechanizowany, które przyciągały zaciekawionych a dla wielu budziły podziw i chęć ich posiadania. Po wejściu do budynku w punkcie informacyjnym każdy mógł otrzymać ulotki i materiały informacyjne.

  Hala CeSiR zmieniła się w wielkie Targi Sadownicze, gdzie każdy mógł dowiedzieć się o nowościach i uzyskać potrzebną wiedzę. W nowoczesnych boksach można było otrzymać ulotki i foldery n/t prezentowanych produktów potrzebnych do nowoczesnego prowadzenia sadów .

  Jednak najważniejszą częścią były wykłady: a prezentowali je goście z Włoch , Holandii i oczywiście z Polski . Tematyka jak można się domyśleć typowo sadownicza  m.in.: stosowanie giberelin we włoskich sadach jabłoniowych i gruszowych, innowacyjne produkty nawozowe do stosowania w sadach, biostymulatory i ich działanie w uprawach, fertygacja w holenderskim sadownictwie, bieżące informacje o fachowym dworactwie dla sadowników…

  Uwagę przykuwał piękny czerwony samochód Toyota AYGO  – który po zakończeniu Konferencji trafi w ręce szczęściarza zwycięzcy konkursu ZZO Warka i Plantpress .

  Ta Konferencja to okazja do pogłębienia wiedzy w zakresie nawożenia sadów oraz wymiana doświadczeń na temat aktualnej sytuacji w produkcji sadowniczej .

  Spotkanie zgromadziło  ponad 1500 osób , aby pogłębić swą wiedzę, a także zauważyć pozytywne zmiany jakie zaszły w CeSiR. Spotkanie jeszcze trwa …zapraszamy !

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE