Więcej
  Strona głównaInstytucjeW.A.R.K.A. - to sukces wielu osób!

  W.A.R.K.A. – to sukces wielu osób!

  Pod koniec stycznia w warszawskiej Galerii Freta, podczas uroczystej Gali Podsumowującej Program Działaj Lokalnie VII – Stowarzyszenie W.A.R.K.A. odebrało trzy, znaczące wyróżnienia.

  Pierwszą nagrodę Stowarzyszenie W.A.R.K.A. odebrało  za Projekt „Zadziałaj lokalnie na zielono” – w którym we współpracy z Gospodarstwem Szkółkarskim Łazuccy przeprowadzony został konkurs o tej samej nazwie. Dzięki akcji i hojności Państwa Łazuckich, krzewy ozdobne uatrakcyjniły 7 miejsc służących lokalnej społeczności w powiecie grójeckim. Pomysł ten uznany został za dobrą praktykę, pokazującą wartość współpracy pomiędzy biznesem a organizacją pozarządową. Nagrodę – symboliczny czek na kwotę 10 tys. zł przedstawicielce Stowarzyszenia – Dorocie Lenarczyk wręczył Paweł Łukasiak – prezes Akademii Filantropii w Polsce. Drugą nagrodę, w tej samej kwocie przyznano dobrej praktyce pn.: „Razem Lepiej” – za pomysł konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A, w którym wspierane były przedsięwzięcia partnerskie pomiędzy małymi organizacjami z powiatu grójeckiego. Bonusem była nagroda wysokości 5 tys. zł za angażowanie partnerów w zbieranie wkładu własnego z przeznaczeniem na dotacje „Działaj Lokalnie”.

  Zdobyte nagrody zostaną przeznaczone na realizację kolejnych projektów oraz w znacznej części na budowanie kapitału żelaznego. Kapitał ten – zwany także wieczystym, to fundusz z którego nie pokrywa się bieżących kosztów organizacji a inwestuje po to, by zaczął przynosić zyski w formie odsetek, które to właśnie przeznaczane będą na realizację programów organizacji tj. programy grantowe czy stypendialne. Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności zachęca współpracujące z nią organizacje do tworzenia takich funduszy co ma pozwolić na jeszcze większą profesjonalizację organizacji i podnoszenie standardów jej działania.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A., które w tym roku obchodzi swoje 10-lecie postrzegane jest jako jedna z prężniej działających organizacji pozarządowych na Mazowszu. Działalność taka jest możliwa DZIĘKI zaufaniu mieszkańców i zaangażowaniu lokalnych Partnerów – samorządów, przedsiębiorców, instytucji oraz dzięki wsparciu mieszkańców, którzy przekazują 1% swojego podatku i przyczyniają się do osiągania szczytnych celów. Dlatego też sukces Stowarzyszenia W.A.R.K.A. to sukces wszystkich, którzy wspierają jego działalność!

  ZaDziałaj Lokalnie swoim 1%
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  KRS 0000160318

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJPOPULARNIEJSZE