Więcej
  Strona głównaOrganizacjeStowarzyszenie W.A.R.K.A.Kuj aktywność! - wygraj kasę! - zrealizuj swój projekt!

  Kuj aktywność! – wygraj kasę! – zrealizuj swój projekt!

  Masz pomysł jak przełamać nudę w swoim środowisku? Może zastanawiasz się jak z grupą znajomych zorganizować np. pokaz szalonej mody, festiwal lokalnych młodych talentów, spotkanie autorskie młodych poetów, pokaz grupy tanecznej, warsztaty i wystawę waszych rysunków, albo działaniaz zupełnie innego tematu, które pozwolą na realizację Waszych pasji i jednocześnie będą atrakcyjne dla innych? – ta wiadomość jest dla Ciebie! Rusza Pierwszy Konkurs Grantowy KUŹNIA AKTYWNOŚCI dla młodzieży w gminie Warka! Można się nauczyć działać projektem i zdobyć dofinansowanie do 1000zł na realizację własnych pomysłów.

  Projekt KUŹNIA AKTYWNOŚCI organizowany jest przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. wspólnie z Gminną Instytucją Kultury „Dworek na Długiej” i ma charakter pilotażowy – tj. w tym roku zaproszeni są do niego uczniowie uczęszczający do szkół, w których realizowany jest Lokalny Fundusz Stypendialny W.A.R.K.A.. Celem Kuźni Aktywności jest aktywizowanie młodzieży poprzez naukę w realnym działaniu tj. we własnym projekcie. Młodzież w grupie min 3 osób może starać się o dofinansowanie swojego pomysłu poprzez udział w konkursie dotacyjnym (grantowym). Ci, którzy chcą jak najlepiej przygotować projekt mogą zgłosić się na warsztaty „Od pomysłu do projektu”, pomagające w zaplanowaniu działań projektowych i przygotowaniu wniosku o dotację.  Kuźnia Aktywności jest projektem młodzieżowym również z innego ważnego powodu – pulę 5000zł na dotacje zebrali Stypendyści Lokalnego Funduszu Stypendialnego, czyli młodzież z gimnazjów z Warki i Dębnowoli oraz wareckiego LO.

  DLA KOGO:

  Dla młodzieży ze szkół w których realizowany jest Lokalny Fundusz Stypendialny W.A.R.K.A. tj. z  Gimnazjum w Warce, Gimnazjum w Dębnowoli, Liceum Ogólnokształcącego w Warce.

  KORZYŚCI:

  • Możliwość udziału w Konkursie grantowym tj. zdobycia dofinansowania o wartości do 1000zł na mały projekt realizowany przezgrupę młodzieżową składającą się z min. 3 osób.
  • Wsparcie w przekuciu pomysłu na wniosek do konkursu – warsztaty „Od pomysłu do projektu”

  W ramach Konkursu zostaną przyznane dofinansowania na realizację małych projektów młodzieżowych. Pula na dotacje wynosi 5000zł. Środki te zostały zgromadzone dzięki aktywności Stypendystów Lokalnego Funduszu Stypendialnego W.A.R.K.A., którzy prowadzili zbiórki podczas kiermaszu, pakowania zakupów w sklepie, cygańskiego balu charytatywnego i innych działań.

  JAK WZIĄĆ UDZIAŁ:

  Skorzystaj z informacji na www.stowarzyszeniewarka.pl, zakładka KUŹNIA AKTYWNOŚCI

  • Zapoznaj się z Regulaminem Konkursu
  • Jeśli chcesz nauczyć się jak przekuć ideę w działanie i przygotować się lepiej do opisania swojego projektu we wniosku konkursowym zgłoś się na warsztaty – aby to zrobić wypełnij formularz zgłoszeniowy do projektu i prześlij go do 26 lutego na adres warka@stowarzyszeniewarka.pl

  Formularz zgłoszenia na warsztaty, Regulamin, wniosek do pobrania
  (www.stowarzyszeniewarka.pl, zakładka Kuźnia Aktywności/Do pobrania)

  WAŻNE TERMINY:

  CoTerminSzczegóły
  Nadsyłanie formularzy zgłoszeniowych na warsztaty26 lutegoFormularz do pobrania z www.stowarzyszeniewarka.pl
  Rekrutacja na warsztaty28 lutego, godz. 13.00-17.00Miejsce: Dworek na Długiej
  Warsztaty „Od pomysłu do projektu”2 marca i 9 marca, godz. 9.00 – 15.00Miejsce: Dworek na Długiej
  Konsultacje wniosków składanych do Konkursu23 marcaPo wcześniejszym umówieniu
  Termin składania wniosków do Konkursu8 kwietniaRegulamin i wniosek na www.stowarzyszeniewarka.pl (zakładka Kuźnia Aktywności)
  Termin realizacji projektów15 kwietnia – 6 maja

  NA JAKI PROJEKT CZEKAMY

  • dowolnej tematyce, ale taki który „ruszy” Twoich znajomych: może to być np. organizacja warsztatów żonglowania, wydanie gazetki, organizacja konkursu na talenty wokalne, warsztaty szalonej mody, naukę akrobatyki, spotkanie autorskie młodych poetów, pokaz grupy tanecznej, warsztaty rysunku, zbudowanie forum internetowego na którym młodzi będą wymieniać się pomysłami, wystawa grafiki, ekologiczny design, – dowolny temat z zakresu kultury, sztuki, rekreacji, ekologii, wolnego czasu oraz innych w ramach których młodzież poprzez wspólne działania może realizować swoje pasje dla siebie i innych.
  • Który łączy realizację własnych pasji z korzyścią dla innych w Twoim środowisku np. twoich kolegów/koleżanek, społeczności szkoły, osiedla, dzieci, osób starszych…
  • Który jest zaplanowany i realizowany przez grupę młodzieżową składającą się z min. 3 osób.

  KONTAKT:

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A. – Dorota Lenarczyk, 504 671 770, dlenarczyk@stowarzyszeniewarka.pl

  Dworek na Długiej – Łukasz Rejer, 48 667 22 70, l.rejer@dworek.warka.pl

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE