0.9 C
Warka
środa, 30 listopada, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRFestiwal Piosenki Turystycznej SpłyWarka po raz 6 w Warce!

  Festiwal Piosenki Turystycznej SpłyWarka po raz 6 w Warce!

  Wakacje, lipiec, lato… i chodź słońce w tym roku nie rozpieszcza nas zbyt mocno, a deszcz staje się co raz częstszym gościem w naszym mieście, czas letnią porą i tak płynie inaczej i rządzi się swoimi prawami. Obowiązkową imprezą w letnim kalendarzu Warki stał się Festiwal Piosenki Turystycznej „SpłyWarka”, który 29 lipca odbędzie się już po raz 6! Startujemy punktualnie o godzinie 17:00 na „Przystani na Winiarach”! Napięty harmonogram tegorocznego turystycznego spotkania wydaje się być niezwykle zachęcający, ba wymusza on wręcz na każdym czytelniku uczestnictwo w tym niezwykłym i jedynym w swoim rodzaju wydarzeniu kulturalnym!

  Na tegorocznej letniej scenie muzycznej, dzięki Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej”, zaangażowaniu miłośników tego rodzaju muzyki z zespołu „Ostatnia Paczka”, tj. Sławomira Klimczuka, Leszka Owczarczyka i Bogdana Sabały oraz licznych sponsorów zagoszczą zespoły: „Bez Hałasu”, „Jak”, „U Studni”, który tworzą muzycy do niedawna znani z występów w Starym Dobrym Małżeństwie oraz „nasza” Ostatnia Paczka”. W między czasie jak co roku odbędzie się również Spływ na Byle Czym rzeką Pilicą!

  Punktualnie o godzinie 17:00 dźwiękami swojej  muzyki czarować zaczną nas Panowie z zespołu „Ostatnia Paczka”, a zatem „nasi”, wspomniani już wyżej Leszek Owczarczyk, Bogdan Sabała i Sławomir Klimczuk zdobywcy pierwszego miejsca podczas X Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona „Niechaj zabrzmi Bukowina” oraz Nagrody Publiczności tego samego festiwalu!

  Tuż po nich, o godzinie 17:30 w krótki rejs rzeką Pilicą wyruszą załogi specjalnie na ten dzień przygotowanych pojazdów wodnych, spośród których jury oraz publiczność wyłoni zwycięzców! (Nagrody czekają – pula nagród to ponad 2000zł).

  O godzinie 18:30 na stałe wrócimy już na scenę muzyczną gdzie w delikatne i nastrojowe brzmienia wprowadzi nas zespół „Bez Hałsu”. Muzyka którą grają to połączenie bluesa, jazzu, ballady i poezji śpiewanej. Grupa powstała we wrześniu 2016 rok i już zdążyła popełnić płytę zatytułowaną „Aniołowie bluesa grają” zawierającą 10 utworów Romka Kinzla. W skład trio wchodzą: Romek Kinzel – gitara akustyczna, Heniek Vogt – gitara akustyczna i Dawid Bielas – wokal.

  Jak już zapowiadaliśmy to dopiero początek tego wieczoru. O 19:30 do koncertowania wezwany zostanie zespół piosenki poetyckiej „Jak”, którego historia sięga lat 90-tych ubiegłego wieku kiedy to lider grupy Gabriel Manowiec stawiał swoje pierwsze kroki w nurcie tzw. poezji śpiewanej vel piosenki poetyckiej komponując melodie do tekstów m.in. Leśmiana czy Stachury od którego to wszystko się zaczęło. Zdobycie wyróżnienia w II Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Ks. Jakuba Wujka „Wysoka Rozdzielczość” w 2005r. oraz wyróżnienia w konkursie piosenki bieszczadzkiej w ramach VI Festiwalu Sztuk Różnych „Bieszczadzkie Anioły 2006″ „za przystosowanie poezji ogólnej do warunków bieszczadzkich” stało się momentem przełomowym dającym liderowi grupy wiarę w to, że to co pisze ma jakiś sens. Zespół stawia na klimat, specyficzny nastrój i oczywiście, najważniejszy chyba element piosenki, rzecz jasna, tuż obok tekstu, czyli melodię!

  Finałowy występ należeć będzie do zespołu „U Studni”, który rozpocznie go o godzinie 21:00. Jeden z najlepszych w Polsce zespołów uprawiający balladę z umiejętnie dobranym tekstem i niebanalną oprawą muzyczną. Swój najnowszy program opierają na wierszach Adama Ziemianina, wybitnego krakowskiego poety, a także na utworach autorstwa Oli Kiełb, Darka Czarnego i Ryszarda Żarowskiego. Fakt iż przez wiele lat (1984-2012) współtworzyli zespół Stare Dobre Małżeństwo, wyznaczył rozpoznawalne brzmienie i styl muzyczny tej legendarnej grupy. Znane i świetnie wyważone brzmienie gitar Darka Czarnego i Ryśka Żarowskiego, basu Andrzeja Stagraczyńskiego i jedynych, niepowtarzalnych skrzypiec Wojtka Czemplika zyskały sobie szerokie kręgi fanów – w różnym wieku. Obecność w zespole Oli Kiełb to dodatkowy walor grupy, o której mówi się, że posiada własną, swoistą magię. A to nic innego jak dbałość o słowo, o jego piękno i jasność przekazu, co jest wielką zaletą zespołu!

  Sami Państwo widzą – to będzie niezwykły wieczór w Warce. Nie może Was tam zabraknąć, wykorzystajmy tą niepowtarzalną okazję do spotkania się u brzegu Pilicy w wyśmienitej atmosferze, przy dźwiękach wspaniałej muzyki!

  Do zobaczenia w sobotę 29 lipca na „Przystani na Winiarach”!

  Organizatorzy: Samorząd Warki, Gminna Instytucja Kultury „Dworek an Długiej”, zespół „Ostatnia Paczka”

  Współorganizatorzy: Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, Przystań na Winiarach, Zajazd na Winiarach

  Sponsorzy: DELTIMA, CENDROMET, CEMTEX, Dariusz Szymkiewicz, GEYER & HOSAJA, NOMEX, EURODOM Specjaliści RTV AGD, MA-KOLOR-EKO Dariusz Bobrowski, TRANS-MED Dariusz Witkowski, DEWELOPER Janusz Lipka, AdDesigner.pl Adam Kurowski, Grupa Żywiec S.A. Browar w Warce

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE