20.4 C
Warka
piątek, 29 września, 2023
Więcej

  Piosenka autorska w Dworku

  22 lutego o godz. 20:00 w „Dworku na Długiej” w Warce odbędzie się koncert inaugurujący nowy cykl muzyczny prezentujący twórców piosenki autorskiej „dWorek z Piosenką”. Na początek promujący swoją najnowszą płytę „Ludzie lubią mieć” autor piosenek i kompozytor Tomek Wachnowski. Towarzyszyć mu będzie na gitarze Bogdan Sabała.

  Tego artystę trudno zaszufladkować – swoje przemyślenia ubiera w folk, blues czy muzykę pop, poszukując własnego gatunku. Jego twórczość można było spotkać na wielu festiwalach, m.in. na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej w Warszawie, Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowieoraz wielu koncertach w Polsce i za granicą. Muzyk ma również na swoim koncie występy na festiwalu w  Opolu, a w 1999 roku w  koncercie „Premier” wyśpiewał II nagrodę za piosenkę „Byłoby miło”. „Ludzie lubią mieć” to 6 płyta w dorobku Tomka Wachnowskiego. Znalazły się na niej zarówno nowe utwory, jak i te znane z wcześniejszych krążków. Autor postanowił nagrać je w nowych, utrzymanych w klimatach akustycznego popu aranżacjach. Usłyszymy na niej wyraźne brzmienia gitar połączone z subtelnymi dźwiękami instrumentów klawiszowych i perkusyjnych. Na uwagę zasługuje nie tylko muzyka, lecz także słowa. Autor w niebanalny sposób przekazuje swoje spostrzeżenia dotyczące życia, jakby podążając za tym, co jest dla niego naprawdę ważne. Premiera płyty 18 lutego. Uczestnicy koncertu w Warce będą mogli nabyć ją w promocyjnej cenie. Będzie również możliwość zdobycia na niej autografu Tomka Wachnowskiego oraz… Bogdana Sabały, który jest jednym z muzyków uczestniczących w nagraniu płyty.

  „dWorek z Piosenką” to propozycja cyklicznych, comiesięcznych spotkań muzycznych z piosenką autorską. Współgospodarzem koncertów oprócz „Dworku na Długiej” będzie zdobywca wielu nagród na festiwalach i konkursach autorskich, związany z Warką Dariusz Rączka. On też, ze swoim zespołem Fantasmagoria wystąpi w kolejnym koncercie w marcu. Potem amatorzy „muzyki z tekstem”, jeszcze przed wakacjami usłyszą Tomasza Drachala i Mateusza Rulskiego-Bożka. Zapraszamy.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE