Więcej

  Filharmonia w Warce

  23 lutego w hali Centrum Sportu i Rekreacji w Warce odbyła się Wielka Gala Muzyczna poświęcona 150. Rocznicy Powstania Styczniowego.

  Na początku uroczystości, tuż po godz. 17:00 dyrektor „Dworku na Długiej” Andrzej Zaręba przypomniał podjęte dotychczas na terenie gminy Warka inicjatywy upamiętniające wydarzenia sprzed 150-laty, m.in. przedstawił laureatów dwóch konkursów organizowanych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych – plastycznego pt. „Powstaniec Styczniowy” i konkursu wiedzy „Nasza Historia”.

  Po kilku minutach wstępu na scenę wkroczył żołnierskim krokiem prowadzący część artystyczną – Tomasz Szuran i to był znak, że za chwilę kilkuset uczestników koncertu przeniesie się do… filharmonii. Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego pod batutą dwóch dyrygentów – Grzegorza Mielimąki i mjr Jacka Kowalskiego wraz z solistami – Aleksandrą Okrasą-Wachowską (sopran), Andrzejem Wiśniewskim (tenor), Janem Kierdelewiczem (baryton) i Wiktorem Szymonowiczem (piosenkarz) zagrała koncert na miarę najwspanialszych salach koncertowych.  W programie znalazły się obok kompozycji największych polskich twórców – Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszki, utwory: „Marsz strzelców z roku 1863”, „Hymn do miłości ojczyzny”, „Marsz, marsz Polonia”, „Pieśń ułanów z roku 1863”, „Czarna sukienka”, itp.  Burza oklasków nie pozwoliła występującym opuścić Warki bez wspólnie wykonanego przez solistów na bis utworu „Boże coś Polskę”.

  Występującym na scenie oraz wszystkim przybyłym na koncert w imieniu władz samorządowych Warki podziękowała Wiceburmistrz Teresa Knyzio.

  Na zakończenie, wszyscy uczestnicy koncertu otrzymali od organizatorów niespodziankę – wydany przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. wspólnie z „Dworkiem na Długiej” i Muzeum im. K. Pułaskiego komiks historyczny „Nadzieja, męstwo i śmierć. Powstańcza wiosna oddziału Kononowicza”.

  Organizatorzy:

  • Samorząd Gminy Warka
  • Dworek na Długiej
  • Centrum Sportu i Rekreacji
  • Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Warce

  Zobacz zdjęcia TU

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE