-1.7 C
Warka
piątek, 27 stycznia, 2023
Więcej
  Strona głównaOrganizacjeMłodzi dla WarkiProgramowanie w Szkole "Minecraft" już w Warce

  Programowanie w Szkole „Minecraft” już w Warce

  Od października startuje pierwszy semestr Szkoły Programowania MindCloud Warka dla dzieci w wieku 6-12 lat – Programowanie z Minecraftem!

   

  Fundacja Młodzi dla Warki ufundowała 11 stypendiów dla najzdolniejszych dzieci o łącznej wartości 6.600 zł. Fundatorami stypendiów które trafią do 9 szkół w okolicy jest Pani Iwona Różańska prezes szkoły MindCloud Warka, Łukasz Sobieraj prezes Fundacji Młodzi dla Warki oraz Pan Jakub Jabłoński prezes Centrum Stomatologii i Ortodoncji Super Smile w Warce. Szkoły objęte programem stypendialnym to podstawówki z Warki oraz Nowa Wieś, Ostrołęka, Wrociszew, Konary, Michałów, Jasieniec oraz Grabów nad Pilicą.

   

  Zajęcia w szkole będą odbywać się w Warce od wtorku do soboty w dwóch sesjach. Rano dla dzieci które chodzą na zajęcia popołudniowe oraz po południu dla dzieci, które już skończą lekcję. Zapewniamy wyszkoloną kadrę pedagogiczną oraz możliwość, aby to nasi opiekunowie odebrali dziecko ze szkoły, lub je tam odprowadzili. Na naszej świetlicy po zajęciach dzieci mogą zostać do 17.30, aby rodzice mogli spokojnie wrócić z pracy po swoje pociechy. Będą również zajęcia w soboty głównie dla dzieci z dalszych miejscowości” – mówi Pani Iwona Różańska prezes Szkoły.


  Szkoła realizuje w bardzo atrakcyjny sposób misję dydaktyczną. Semestr składa się z 12 zjazdów, a zajęcia odbywają się raz w tygodniu przez 1,5h. W tym czasie dzieci w wieku 6-8 (Matematyka) i 8-12 (Programowanie) będą mogły poznać tajniki podstaw programowania. Szkoła wykorzystuje w edukacji znaną i lubianą przez dzieci grę Minecraft.
  „Chcemy wejść w świat dzieci, gdzie czują się bezpiecznie i dobrze. Dla tego wykorzystujemy w edukacji Minecrafta. Każde zajęcia są podzielone na trzy bloki. Pierwszy to praca z książką, aby opanować teorię; drugi to przerobienie teorii w praktykę i programowanie w specjalnie do tego przygotowanych mapach w grze, aby dzieciaki bawiąc się uczyły; trzeci to gra na wspólnym serwerze pod okiem trenera, gdzie dzieci muszą się same połączyć w grupy i podzielić zadaniami, aby ukończyć misję. Grupy w szkole są maksymalnie 10 osobowe, każde dziecko pracuje samodzielnie na laptopie, a nad nimi czuwa dwóch trenerów” mówi Łukasz Sobieraj prezes Fundacji Młodzi dla Warki.

   

  Zajęcia będą odbywać się w siedzibie Fundacji Młodzi dla Warki, w Warce przy ul. Franciszkańskiej 21. Warecki odział chce rozbudowywać sieć i w przyszłym roku otworzyć odział w Grójcu, rozmowy w tej sprawie już trwają, jak zapewniała nas Pani Iwona Różańska prezes MindCloud Warka.


  „Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych zarówno na zajęcia pokazowe (konieczna rezerwacja), jak i od razu do zapisywania się do szkoły. Szkoła Programowania MindCloud działa w całej Polsce, jednak tylko w dużych aglomeracjach jak Warszawa, Kraków, czy Trójmiasto. Warka jest najmniejszym oddziałem, jednak niezwykle mi zależało aby szkoła powstała również u nas. Mamy
  bardzo zdolne dzieci i zasługują one na równy start jak ich rówieśnicy z Warszawy” – mówi Łukasz Sobieraj prezes fundacji.

   

  Jakub Jabłoński prezes Super Smile Centrum Stomatologi i Ortodoncji – „Współpracujemy z Fundacją Młodzi dla Warki już od jakiegoś czasu. Bardzo chętnie wspieramy wszystkie inicjatywy jakie podejmuje Pan Łukasz Sobieraj. Gdy dowiedzieliśmy się o szkole oraz o planowanym programie stypendialnym od razu zapadła decyzja że chcemy ich wesprzeć.

   

  Na zajęcia można się cały czas zapisywać pod numerem tel. 500-833-646. Więcej informacji o szkole znajdziecie na www.mindcloud.pl oraz na profilu na FaceBooku

   

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE