Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejSędzia znana ze szklanego ekranu w Warce

  Sędzia znana ze szklanego ekranu w Warce

  21 lutego gościliśmy w Warce znaną z telewizyjnego ekranu sędzię Annę Marię Wesołowską. W Publicznym Gimnazjum oraz w Dworku na Długiej sędzia prowadziła wykłady na temat: „Przestrzeganie prawa to obowiązek każdego, także ucznia.” W jego ramach zostały szerzej omówione problemy takie jak: zbyt wczesne kontakty seksualne, zagrożenia płynące z niewłaściwego korzystania z Internetu, przemoc emocjonalna i psychiczna, zaniedbanie i wykorzystywanie dzieci i młodzieży oraz wiele innych (również tych, zaproponowanych przez słuchaczy). Sędzia starała  się jak najwięcej swojej wiedzy i doświadczenia zawodowego  przekazać naszej społeczności i zrobiła to perfekcyjnie.

  W spotkaniach z sędzią Anną Marią Wesołowską uczestniczyło prawie tysiąc uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, nauczyciele, psycholodzy i pedagodzy szkolni z trzech gmin, jak również rodzice. Wszyscy byli zachwyceni możliwością spotkania się i zdobycia cennych porad od naszego gościa.

  Zobacz zdjęcia TU

   

  Organizatorami spotkania byli:

  • Urząd Miejski w Warce,
  • Dworek na Długiej,
  • Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Warce,
  • Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce,
  • Publiczne Gimnazjum im. Stanisława Marciniaka w Warce,
  • Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Warce
  • Centrum Sportu i Rekreacji w Warce.

  Szczególne podziękowania należą się pedagog szkolnemu z PSP nr 1 w Warce Joannie Leśnowolskiej, która koordynowała wizytę sędzi Anny Marii Wesołowskiej w Warce.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE