Więcej

  Marzec pełen atrakcji

  Gminna Jednostka Kultury „Dworek na Długiej” przygotowała dla Państwa w miesiącu marcu wiele ciekawych propozycji.

  Będzie coś dla amatorów różnych gatunków i rodzajów muzyki. Zaczynamy już 4 marca o godz. 19:00 koncertem  jazzowym Jorgosa Skoliasa i Bronka Dużego w ramach „Wareckiego Klubu Jazzowego”, potem 17 marca o godz. 19:00 koncert muzyki chrześcijańskiej – Marcin Styczeń w ramach „Śpiewaj przy Farnej” i 22 marca o godz. 20:00 koncert piosenki autorskiej – Dariusz Rączka i zespół FANTASMAGORIA w ramach „dWorek z Piosenką”. Ten ostatni koncert połączony będzie z promocją debiutanckiej płyty zespołu pt. „In blanco”.

  Jak co czwartek, o 17:30 wszyscy pragnący poszerzać swoje horyzonty będą mogli skorzystać ze spotkań Wareckiej Akademii Wiedzy podczas których usłyszeć będzie można m.in. o genetycznie modyfikowanych roślinach (7.03), o niezwykłych i nadprzyrodzonych ludzkich mocach (14.03) i tajemnicach życia w pałacu w Wilanowie króla Sobieskiego i królowej Marysieńki (21.03).

  13 marca odbędzie się Gala Wolontariuszy WOŚP podczas której koordynatorzy wareckiego sztabu w imieniu własnym, Fundacji WOŚP ale głównie w imieniu dzieciaków i seniorów dla których prowadzony był tegoroczny finał podziękują wszystkim zaangażowanym. Będzie pokaz filmu, certyfikaty, specjalne pamiątki i słodka niespodzianka…

  Chcesz być sławny? Chcesz na wieki zapisać się w pamięci kolejnych pokoleń? Zapraszamy wszystkich, którzy mają dobry głos i zechcą udzielić go postaciom historycznym powstającej właśnie multimedialnej wersji komiksu „Nadzieja, męstwo i śmierć. Powstańcza wiosna oddziału Kononowicza” na CASTING, który odbędzie się 14 marca od godz. 9:00 do 20:00. Jak taki komiks multimedialny wygląda można sprawdzić na przykładzie poprzedniego przygotowanego dwa lata temu – www.oWysockim.pl.

  Za nami dwie wystawy „NASI POTRAFIĄ”. Dotychczas prezentowaliśmy talenty fotograficzne osób z naszego regionu. Tym razem coś mistycznego – ikony pisane przez Piotra Plesiewicza – 15 marca.

  19 marca Grupa Teatralna PRETEKST działająca pod kierownictwem Anny Łobody zaprasza wszystkich na premierę spektaklu CLOWNY… Warto być i widzieć co potrafi warecka młodzież.

  20 marca do Dworku zawitają recytatorzy aż z 4 gmin (Chynów, Grabów, Magnuszew i Warka) aby rywalizować o prawo udziału w kolejnych, regionalnych etapach aż trzech konkursów – „58 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego”, „30 Małego Konkursu Recytatorskiego” i konkursu „Mała Syrenka”.

  Ponadto w Dworku wiele różnego rodzaju warsztatów i spotkań szkoleniowych – młodzież uczyć się będzie pisać projekty w „Kuźni Aktywności” (2 i 9 marca), stypendyści Lokalnego Funduszu Stypendialnego będą własnoręcznie przygotowywać ozdoby Wielkanocne (5, 7, 11, 12, 14 marca), które następnie będą wykorzystane podczas organizowanego 23 marca Wareckiego Kiermaszu Wielkanocnego. Dr Stefan Posoch spotka się 6 marca z uczestnikami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Klubu Seniora i Koła Diabetyków aby opowiedzieć o pomyśle Szkoły Długowiecznej Sprawności Psychofizycznej. 13 marca w wareckich podstawówkach pojawi się finalista „Mam Talent” beatboxer Blady Kris żeby zaproponować najmłodszym warsztaty nauki gry na instrumentach bez instrumentów czyli sztukę beatboxingu. Ci, którzy już nieźle radzą sobie na instrumentach i grają w Orkiestrze Miejskiej MODERATO działającej w strukturach Dworku w marcu nagrywać będą z orkiestrą płytę. Pierwszą był SWING w grodzie piwa i historii a w jakim rytmie będzie kolejna być może będziemy mieli okazję sprawdzić jeszcze w tym roku.

  Zapraszamy do korzystania z propozycji Gminnej Jednostki Kultury „Dworek na Długiej”.

  Co w Dworku – marzec

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE