Więcej
  Strona głównaInstytucjeWakacyjny festyn w Michałowie

  Wakacyjny festyn w Michałowie

  Tegoroczny festyn w Michałowie odbył się w niedzielę 27 sierpnia. Poprzedziły go intensywne przygotowania, zarówno w świetlicy jak i na terenie wokół budynku. W sobotę, w godzinach popołudniowych, panowie przygotowali scenę, a panie z Grupy Seniorskiej „Michałowskie Poziomki” – przeróżne smakołyki. W niedzielę, od wczesnych godzin porannych, panowie rozstawiali stoły biesiadne, ławy oraz dechy do tańca. W kuchni panie zajęte były doglądaniem ostatnich prac kulinarnych.

  Część artystyczna festynu rozpoczęła się od powitania licznie przybyłych mieszkańców Michałowa i okolicznych miejscowości oraz gości, w tym Radnego Rady Miejskiej w Warce Leszka Żelechowskiego, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Michałowie Doroty Pysiak oraz Proboszcza wrociszewskiej parafii ks. Adama Ostrowskiego. Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się uczniowie szkoły w Michałowie pod kierunkiem nauczycieli Iwony Sokołowskiej i Barbary Dudeli. Przygotowali oni inscenizację słowno-muzyczną pt. „Spotkanie bajek”. W dalszej części wystąpiły panie z zespołu ludowego z Łowicza, do których dołączyły „Michałowskie Poziomki”. Po występach artystycznych uczestnicy festynu zostali zaproszeni na poczęstunek. Była smaczna zupa, wyroby cukiernicze, wędliny, owoce, herbata, kawa, a także dania z grilla. Najmłodsi oblegali stoiska z goframi i watą cukrową. Dla nich organizatorzy przygotowali ponadto sporo różnych niespodzianek: animacje (malowanie twarzy, zwierzątka z baloników, kącik plastyczny pod kierunkiem Karoliny Gielniewskiej-Janusz, Agnieszki Urbaniak oraz Elżbiety Chojnackiej) oraz dmuchane zamki.

  Wspaniałą atmosferę od początku do późnych godzin wieczorowych umilały melodie serwowane ze sceny przez DJ „Ciotkę”. Wszyscy bawili się świetnie, pogoda dopisała, humory również. Jednak wszystko co dobre szybko się kończy. Pozostają miłe wspomnienia i oczekiwanie na kolejny festyn w Michałowie, zapewne już za rok.

  Za udaną imprezę organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim którzy przyłożyli chociaż małą cegiełkę do organizacji tego lokalnego święta.

  Redakcja

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE