Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejKolejne stypendia trafiły do młodych!

  Kolejne stypendia trafiły do młodych!

  17 października 2017 roku odbyła się, już po raz siódmy, Gala Lokalnego Funduszu Stypendialnego W.A.R.K.A., podczas której 15 młodym, zdolnym a aktywnym społecznie uczniom wręczono certyfikaty i umowy dotacyjne. W sumie, od 2011 roku, w ramach tego Funduszu przyznano już 167 stypendiów, na łączną kwotę 250.000 zł.

  Nowym Stypendystom towarzyszyli rodzice oraz przybyli na uroczystość goście: burmistrz Warki Dariusz Gizka oraz dyrektorzy szkół do których uczęszczają wyróżnieni uczniowie: dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Wysockiego w Warce Wiesława Zielonka oraz dyrektor i wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Warce – Bożena Sobieraj i Urszula Sasin-Kutyna. Uroczystość poprowadził wieloletni społeczny Prezes Stowarzyszenia W.A.R.K.A. Andrzej Zaręba.

  Certyfikaty Lokalnego Funduszu Stypendialnego 2017/2018 z rąk burmistrza oraz dyrekcji odebrały następujące osoby (alfabetycznie): Zuzanna Bagnicka, Aleksandra Cichońska, Andżelika Czapska, Andrea Czasak, Żaneta Górecka, Kamila Kata, Katarzyna Kociszewska, Kinga Krawczyk, Natalia Łoboda, Zuzanna Michalak, Monika Mulik, Małgorzata Sotek, Magdalena Stańczyk, Aleksandra Traczyk, Eliza Wargala.

  Podczas Gali swój talent  muzyczny zaprezentowały: Zuzanna Bagnicka, Andrea Czasak i Magdalena Stańczyk.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A. składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, instytucjom i firmom, które przyczyniają się do rozwoju Lokalnego Funduszu Stypendialnego W.A.R.K.A.

  Lokalny Fundusz Stypendialny W.A.R.K.A. realizowany jest przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. przy wsparciu finansowym Fundacji im. Stefana Batorego, Gminy Warka oraz Banku Spółdzielczego w Warce. Środki na stypendia pochodzą również od osób indywidualnych przekazujących 1% podatku na cel szczegółowy „Stypendia” oraz od Stypendystów poprzedniej edycji, którzy angażują się w różnego rodzaju akcje społeczne zbierając środki na LFS. Projekt wspierają Partnerzy: Dworek na Długiej, szkoły podstawowe z oddziałami gimnazjalnymi (Szkoła Podstawowa nr 1 w Warce z Oddziałami Gimnazjalnymi, Szkoła Podstawowa w Ostrołęce z Oddziałami Gimnazjalnymi) i szkoły ponadgimnazjalne z Gminy Warka (Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Wysockiego w Warce, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. 1 PLM „Warszawa” i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi).

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJPOPULARNIEJSZE