Radość i smutek

Siódme zwycięstwo w lidze odnosi trzecioligowy KS PUŁASKI WARKA. Tym razem na własnym parkiecie warczanie ograli Żyrardowiankę Żyrardów 86 : 76.
    Drugoligowcy zaś tym razem na tarczy. W rewanżowym spotkaniu przegrywają z ROSĄ Radom 63:85.

Sobotni wieczór z koszykówką rozpoczęli trzecioligowcy. Od pierwszych minut, mecz stał na dobrym poziomie, co podobało się wareckim kibicom koszykówki. Niemal każda kwartę celna trójką otwierał Krzysztof Paliński,  Damian Wawszczyk widowiskowo kończył akcje wareckiej ekipy, a nie bagatela 31 pkt.  zdobył Jarosław Gawroński.  Nie gorzej wyglądała również gra zespołu gości. Młodzi zawodnicy drużyny przeciwnej imponowali w szczególności blokami, ekspresyjną grą i wsadami, których w tym spotkaniu nie brakowało.  Choć Pułaski przez większość spotkania utrzymywał bezpieczną ośmiopunktową przewagę, to pod koniec III kwarty  zrobiło się „gorąco” . Bliski wyrównania był zespół gości, zmniejszając przewagę do dwóch oczek (56-58). Na szczęście K. Paliński podtrzymując dobrą passę, rozpoczął czwartą kwartę od dwóch celnych trójek i szybko zwiększył przewagę Pułaskiego. Rozsądna gra zespołu z Warki pozwoliła na utrzymanie wyniku. Tym sposobem podopieczni Roberta Szczepaniaka odnieśli siódme zwycięstwo w Lidze. Po 23 kolejkach zespół z Warki zajmuje 11 miejsce w rozgrywkach III ligi koszykówki WOZ Kosz. W swoim ostatnim ligowy spotkaniu zmierzy się na wyjeździe z GKS Grodziskiem Mazowieckim.

Tak dobrze niestety nie poszło pierwszemu zespołowi PUŁASKIEGO. Dręczony licznymi kontuzjami zespół Warki do meczu z ROSĄ  stawił się w okrojonym składzie. Zabrakło na boisku Patryka Przyborowskiego i Macieja Piątka co było widoczne w grze wareckiej ekipy – w szczególności pod tablicami, gdzie dominowali zawodnicy ROSY. Choć początek spotkania w wykonaniu Pułaskiego nie wyglądał najgorzej, to już  druga połowa meczu nie potoczyła się po jego myśli. Gdy tylko Pułaski zdołał nieznacznie zniwelować przewagę gości,  w odpowiedzi przeciwnicy szybko oddawali celne rzuty. Zaangażowania warczanom nie brakowało lecz tego dnia ROSA była nieuchwytna. Ostatecznie ROSA II RADOM zwycięża PUŁASKIEGO 85:63. Na kolejkę przed zakończeniem rundy zasadniczej II ligi koszykówki Pułaski zajmuje 7 miejsce. W ostatnim swoim spotkaniu zagra za wyjeździe z HANDLOPEX AZS Politechniką Rzeszowską. Od tego meczu będzie zależało z kim zmierzą się warczanie w rundzie PLAY’OFF