Uczniowie wareckiej „dwójki” bardziej widoczni i bezpieczni

Uczniowie wareckiej „dwójki” bardziej widoczni i bezpieczni

19 października w PSP nr 2 w Warce przeprowadzona została akcja w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.

Uroczysta inauguracja, z udziałem Burmistrza Warki Dariusza Gizki, uczniów klas IV-VII oraz zaproszonych gości odbyła się w Centrum Sportu i Rekreacji. Każdy uczeń otrzymał zestaw elementów odblaskowych.

Druga część akcji została przeprowadzona w szkole, w trzech oddzielnych blokach tematycznych. Pierwszy z nich dotyczył zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Prelekcję przeprowadzoną przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu zakończyła emisja filmu „… tak, chcę być bezpieczny”. Drugi panel dotyczył omówienia zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Mając świadomość, że sama wiedza teoretyczna nie wystarczy aby nieść pomoc poszkodowanym, Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu przeprowadzili ćwiczenia praktyczne. Na fantomach do resuscytacji krążeniowo-oddechowej uczniowie mogli sprawdzić, jak w bezpieczny i skuteczny sposób wykorzystać zdobyte umiejętności. W trzecim panelu uczniowie testowali swoje umiejętności w jeździe na rowerze wykorzystując specjalnie przygotowany przez WORD z Radomia tor oraz sprawdzali swoją wiedzę dotyczącą zasad ruchu drogowego.  We wszystkich panelach brali udział uczniowie klas IV–VII.

PSP nr 2 w Warce

Udostępnij:
← Święto Społeczników Powiatu Grójeckiego Wareckie Morsy ruszyły po raz czwarty →

Dodaj komentarz